Partner: Logo KobietaXL.pl

1. Wyciszająca kąpiel ziołowa
Przed kąpielą należy przygotować mieszankę z lawendy, rumianku, szałwii, kwiatu lipy, mięty, arniki i kopru włoskiego. Następnie z 25 dkg tej mieszanki ziół przygotować trzeba wywar. Nie wolno go zagotować, a  jedynie doprowadzić do parowania, następnie pozostawić pod przykryciem na 30 min. Tak przygotowany wywar wlać do wanny z ciepłą wodą.

2. Ujędrniająca kąpiel tatarakowa
W sklepie zielarskim można kupić tatarak zwyczajny w różnych postaciach jednak najlepiej wybrać nalewkę tatarakową tzw. tincturae calami. Do kąpieli należy dodać dwie łyżki tej nalewki. Systematycznie stosowana kąpiel tatarakowa znakomicie ujędrni skórę. Polecana jest szczególnie osobą, którym udało się stracić kilka kilogramów. Ponad to dzięki właściwością drażniącym tatarak powoduje przekrwienie skóry i usunięcie szkodliwych produktów przemiany materii. 

3. Łagodząca kąpiel w otrębach pszennych
Trzeba przygotować z gazy opatrunkowej woreczek i wsypać do niego kilka garści otrąb pszennych. Teraz wystarczy powiesić woreczek pod kranem tak aby ciepła woda przepływała przez otręby. Po takiej kąpieli najlepiej nie wycierać skóry, a pozostałą na niej wodę wklepać. Dzięki temu efekt łagodzący pozostanie na dłużej.

4. Słona kąpiel wzmacniająca
Najprostszy sposób na relaks to dodać do kąpieli do 50 dkg soli. Może to być sól kuchenna lub sól kąpielowa do kupienia w drogerii. Kąpiel działa wzmacniająco pobudzająco.

 

5. Nawilżająca kąpiel glicerynowa
Wystarczy 250 ml gliceryny (do kupienia w aptece) dodane do wody i kąpiel gotowa. Dla lepszego efektu należy kąpać się w jak najmniejszej ilości wody. To idealna kąpiel dla osób o bardzo suchej skórze czy po intensywnym opalaniu. Również w tym przypadku można się nie wycierać po kąpieli. Najlepiej długo wmasowywać glicerynę w skórę, a jej ewentualny nadmiar usunąć ręcznikiem papierowym.

Tagi:

uroda ,  kąpiel ,  zioła ,  gliceryna , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz