Partner: Logo KobietaXL.pl

Dieta, dieta i jeszcze raz dieta

Pamiętaj – dieta to nie wyrzeczenia. To odpowiednio zbilansowany system żywieniowy. Jedz to, co lubisz, ale w odpowiednich porcjach i w wyznaczonym czasie. W idealnej sytuacji powinieneś zjeść 5 posiłków dziennie w równych odstępach czasu – około 3 godziny.

Wiosna to wspaniały czas na spożywanie świeżych owoców i warzyw. W drugiej kolejności zadbaj o nabiał. Postaraj się zamienić mięso na coś zdrowszego. Letnie koreczki z serem mlecznym sprawdzą się idealnie na wiosenne wieczory na tarasie. Na śniadanie polecamy twarożki ze świeżym szczypiorkiem. Nikogo do nich przecież nie trzeba przekonywać.

Ruch, konieczny jest ruch

Nie od dziś wiadomo, że podstawą dobrego samopoczucia jest aktywność fizyczna. Wybierz sobie coś, co polubisz. Nie musisz od razu uprawiać sportu wyczynowego. Wystarczy, że codziennie wybierzesz się na spacer. Dziel się radością – zaproś swoją rodzinę do wspólnych wypraw pieszych. To z pewnością nie tylko wpłynie pozytywnie na wasze zdrowie, ale też zacieśni więzi. Czujesz, jak endorfiny uwalniają się na samą myśl?

Raz w tygodniu wybierz dłuższą trasę na spacer. Przygotuj kosz piknikowy i zjedz podwieczorek wraz z rodziną na łonie natury. Mówi się, że na powietrzu jedzenie inaczej smakuje. Coś w tym jest. Tradycyjne kanapki z Serenadą stają się wtedy posiłkiem skąpanym w słońcu i owianym wiosennym wiatrem, a wszystko doprawione jest nutą woni lasu.

Pij i ciesz się słońcem

Kolejną niezwykle istotną sprawą jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Warto już teraz, jeszcze przed latem, wyrobić w sobie nawyk spożywania 1,5 l płynów dziennie – najlepiej wody. Odpowiednie nawodnienie wpływa na prawidłową pracę organizmu, poprawia samopoczucie i wygląd.

Rzecz jasna – latem zwiększa się potliwość, a promienie słoneczne wysuszają nam skórę. Najlepszym antidotum na te i inne niedogodności jest właśnie odpowiednie spożycie wody, dlatego pij i ciesz się słońcem bez ograniczeń. Niech witamina D i hormon szczęścia na stałe rozgoszczą się w Twoim organizmie.


Tagi:

dieta,  odchudzanie,  pikinik, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót