Partner: Logo KobietaXL.pl

Na czym polega dieta peskatariańska?

Dieta peskatariańska, zwana również pescovegetarianizmem, polega na spożywaniu produktów pochodzących z wody oraz roślin, ale bez mięsa i drobiu. W diecie tej dominują ryby i owoce morza jako źródło białka oraz zdrowych tłuszczów. Dzięki temu pozwala ona na zrównoważony i pełnowartościowy jadłospis.


W tym sposobie odżywiania warto zwrócić uwagę na jakość spożywanych ryb i owoców morza. Najlepiej wybierać te pochodzące z naturalnych źródeł i bez sztucznych dodatków. Stosując się do jej zasad należy unikać mięsa, drobiu oraz produktów pochodzących od zwierząt, takich jak mleko czy jaja. Zamiast tego, w diecie peskatariańskiej warto postawić na różnorodne owoce, warzywa, orzechy i nasiona, aby zaspokoić potrzeby organizmu w najważniejsze składniki odżywcze.


Kto powinien przejść na dietę peskatariańską?

Dieta ta może być korzystna dla wielu osób, zwłaszcza tych, którzy chcą wprowadzić zdrowsze nawyki żywieniowe do swojego jadłospisu i urozmaicić nieco swoje posiłki. Jest to szczególnie polecane dla osób, które chcą ograniczyć spożycie mięsa, ale nie chcą całkowicie z niego rezygnować. Jest ona również odpowiednia dla osób, które mają problemy z trawieniem mięsa lub cierpią na choroby przewodu pokarmowego.


Osoby, które chcą schudnąć lub utrzymać odpowiednią wagę ciała, również mogą skorzystać z diety peskatariańskiej. Produkty pochodzenia morskiego są niskokaloryczne, a jednocześnie bogate w białko, co pozwala na dłużej utrzymać uczucie sytości i świetnie przekładają się na efektywny trening na siłowni. Dieta peskatariańska może również pomóc w regulacji poziomu cholesterolu oraz ciśnienia krwi. Jednakże przed rozpoczęciem diety zaleca się konsultację z lekarzem lub dietetykiem w celu zapewnienia, że ten sposób odżywiania będzie odpowiedni dla Twojego organizmu.


Do badań, które warto wykonać przed przejściem na peskatarianizm, zalicza się chociażby poziom cholesterolu, witaminy B12 oraz żelaza. Te trzy czynniki mogą być najbardziej podatne na zmiany, dlatego dobrze jest móc później porównać wyniki. Z pewnością przyda się również weryfikacja poziomu kwasów tłuszczowych, a zwłaszcza omega-3.

materiał partnera
 

Tagi:

dieta ,  zdrowie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót