Partner: Logo KobietaXL.pl

1. Ile czasu trzymać maskę na włosach?

Nie spłukuj jej zbyt wcześnie. Za krótki czas trzymania produktu na włosach sprawi, że składniki aktywne nie zdążą zadziałać, więc nawilżająca maska do włosów nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Trzymaj minimum tyle czasu, ile wskazuje producent, a jeśli możesz, przedłuż ten czas do kilkunastu minut. Możesz umyć włosy, nałożyć maskę, wykonać peeling ciała lub zrelaksować się w wannie, i dopiero spłukać włosy. Możesz też nałożyć foliowy czepek, na to turban, obejrzeć ulubiony serial i dopiero zmyć maskę z głowy. Substancje odżywcze lepiej wnikną w strukturę włosa.

2. Nie nakładaj maski na zbyt mokre włosy

Jeśli nakładasz produkt na włosy ociekające wodą, większość kosmetyku po prostu spłynie, nie mając szans na wniknięcie w łuski włosów. Odciśnij delikatnie włosy w ręcznik i dopiero rozprowadź maskę na pasmach.

3. Zastosuj metodę rozczesywania włosów na mokro

Nie masz czasu na długie posiadówki z maską na głowie? Zaopatrz się w szczotkę lub grzebień do rozczesywania włosów na mokro. Nałóż maskę na wilgotne włosy i rozczesuj, aż szczotka gładko będzie przechodzić przez pasma. W ten sposób przyspieszysz cały proces, wtłoczysz substancje aktywne w strukturę włosów i dotrzesz do każdego włoska z osobna. Rozczesywanie po wysuszeniu będzie też znacznie łatwiejsze.

4. Jedna maska do włosów na półce to za mało

Niestety – jeden produkt nie dostarczy włosom wszystkiego, czego potrzebują na przestrzeni kilku miesięcy. Dlatego warto zaopatrzyć się w co najmniej trzy produkty kondycjonujące. Stosuj je naprzemiennie, by zobaczyć, których składników brakuje Twoim włosom. Jakie dopasować rodzaj maski do potrzeb włosów?

5. Poznaj potrzeby swoich włosów – maskę dobierz dobrze do ich aktualnych wymagań

Maski regenerujące i ochronne (emolientowe) zawierają naturalne olejki, które tworzą na włosach ochronny film, zabezpieczający je przed czynnikami zewnętrznymi. Nawilżająca maska do włosów (inaczej humektantowa) to produkt bogaty w składniki nawilżające, takie jak kwas hialuronowy, które zatrzymują we włosach wilgoć, dzięki czemu są sypkie i odbite u nasady. Maska odżywcza (proteiny) powinna zawierać proteiny, które dostarczają włosom składników budulcowych – włosy stają się mocne, a fryzura zyskuje witalność. Zobacz, jak włosy zachowują się po zastosowaniu każdego produktu – z czasem poznasz lepiej swoje włosy i ich potrzeby.

6. Czy maskę nakłada się od nasady?

Wiele zależy od charakteru samego produktu i indywidualnych potrzeb samych włosów. Niektóre maski można nakładać od nasady, przez całą długość włosów, ponieważ ich nie obciążają. Maski olejowe mogą być natomiast za ciężkie, zwłaszcza dla osób ze skłonnością do przetłuszczania się włosów od nasady. Wtedy rekomenduje się nakładanie produktu na same końce lub na 1/3 długości włosów.

7. Stosuj maskę regularnie

Jak często stosować maskę do włosów? 1-2 razy w tygodniu w zupełności wystarczy. Od częstotliwości ważniejsza jest regularność. Po kilku tygodniach stosowania zauważysz poprawę kondycji włosów, a poprawę ich wyglądu możesz zobaczyć już po pierwszym zastosowaniu.

 

Tagi:

włosy ,  maska do włosów ,  pielęgnacja włosów , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót