Partner: Logo KobietaXL.pl

Krótki opis:

Polski robotnik Józef (Andrzej Chyra), przyjeżdża do Francji do pracy na budowie, ale również po to, aby odnaleźć swojego syna Romana, którego porzucił 15 lat wcześniej. Rose, nastoletnia córka jego szefa, oferuje mu pomoc w poszukiwaniach. Wkrótce zakochuje się w Romanie, a ich spotkanie ma nieoczekiwany wpływ na życie obojga bohaterów.

Słowo od reżyserki:

„Chciałam nakręcić film niestroniący od emocji, bez wahania ukazujący sytuacje doprowadzone do skrajności, nieobawiający się śmieszności. Film ukazujący jaskrawe postacie i opisujący proste uczucia, film szczery i pozbawiony fałszywej skromności”.

„W tym projekcie chciałem połączyć dwa tematy, które są dla mnie szczególnie ważne: filmowanie nastoletnich lat i moje polskie korzenie. (...) Poprzez tę historię chcę zmierzyć się z potężnymi, złożonymi i czasem gorzkimi uczuciami, których wszyscy w życiu doświadczamy, szczególnie w okresie dojrzewania”.

Nota bio:

Julia Kowalski urodziła się w 1979 roku we Francji w rodzinie polskich imigrantów. Już w pierwszym jej filmie dokumentalnym pojawił się motyw poszukiwania tożsamości i powrotu do korzeni. Od tamtej pory podejmuje swoje ulubione tematy: środowisko robotnicze, Polska, okres dojrzewania, rodzina czy seksualność. Film krótkometrażowy jej autorstwa „Musique de chambre” był pokazywany na wielu festiwalach, między innymi w Clermont-Ferrand, Breście, na Indie Lisboa, w Tampere i Recife. Jej debiutancki pełnometrażowy film fabularny „Znam kogoś, kto cię szuka” otrzymał nagrodę Sopadin za najlepszy scenariusz w 2014 r. i miał premierę w Cannes w selekcji Acid 2015.

 Film dostepny pod linkiem

https://www.arte.tv/pl/videos/087556-006-A/znam-kogos-kto-cie-szuka-2015/

Tagi:

film ,  Andrzej Chyra , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót