Partner: Logo KobietaXL.pl

W lipcu na platformie streamingowej ARTE.tv, która za darmo udostępnia szerokiej publiczności najlepsze europejskie filmy dokumentalne i fabularne, polscy widzowie będą mogli zobaczyć „Dzikie róże” Anny Jadowskiej – piękne, wzruszające i kobiece kino stworzone przez kobiety.

Główna bohaterka, Ewa mieszka i pracuje na wsi, a dwójkę dzieci wychowuje z pomocą matki. Jej mąż, Andrzej, pracuje w Norwegii i rzadko wraca do Polski. Podczas jego nieobecności młoda kobieta nawiązuje romans z nastolatkiem. Zapłaci za to wysoką cenę...

- Dla mnie najważniejsze jest, że realizując film, wróciłam do świata ze swojego dzieciństwa. Wychowałam się w wiosce pod Wrocławiem i chciałam pokazać specyfikę życia w małej społeczności, gdzie się wszyscy znają, a wszystkie zachowania i wybory są poddawane ocenie. Zawarłam też moje doświadczenia z Komunii świętej, która była dla mnie traumatycznym przeżyciem. Moja bohaterka, Ewa podejmuje w swoim życiu trudne decyzje i próbuje wyjść z ciasnej kliszy matki. Dziś sytuacja kobiet w Polsce jest jeszcze trudniejsza, niż gdy realizowałam „Dzikie róże”. Aborcja praktycznie nie jest możliwa, a właśnie dla kobiet w małych społecznościach decyzje o zachowaniu lub przerwaniu ciąży stają się punktem zwrotnym w życiu - mówi Anna Jadowska, reżyserka.

Film „Dzikie róże” uzyskał m.in. nominację do Orłów 2018 dla najlepszej reżyserki, nagrodę im. Krzysztofa Krauzego dla najlepszej reżyserki, Stockholm Impact Award na MFF w Sztokholmie w 2017 roku oraz liczne nagrody na Festiwalu Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego Cottbus 2017. Jest dostępny za darmo na platformie VOD ARTE.tv do 31 lipca.

Tagi:

romans ,  film ,  Dzikie róże , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót