Partner: Logo KobietaXL.pl
Podobne artykuły:

Imię pochodzi od greckiego „βάρβαρος” oznacza „cudzoziemka”. Święta o tym imieniu żyła w III wieku n.e. Pochodziła z pogańskiej rodziny z Heliopolis. Jej ojciec Dioskuros wysłał ją na naukę do Nikomedii. Tam Barbara zetknęła się z chrześcijaństwem i przeszła na nowo poznaną wiarę. Gdy ojciec dowiedział się, że Barbara została chrześcijanką, chciał aby kobieta wróciła do pogaństwa. Barbara odmówiła, a ojciec doniósł na nią do władz prześladujących wówczas chrześcijan. Kobieta została uwięziona w wieży, gdzie miał przed śmiercią objawić się jej anioł z kielichem i hostią. Barbara została ścięta mieczem prawdopodobnie około roku 305 w Nikomedii lub Heliopolis.

 

Jaka jest Barbara?

Barbara to kobieta oddana i perfekcjonistka w każdym calu. Jest uczciwa, szczera, lojalna, kochająca. Zdobywa szacunek i jest ogólnie lubiana. Szczodra, lubi się dzielić z innymi.

Ma doskonałe poczucie humoru, dobrze opowiada anegdoty i historie, zawsze nadając im osobisty charakter. Kochają swoje dzieci, poszukuje spokoju i harmonii w swoim domu.

Barbara jest zwykle niezwykle hojna i daje wszystko, nigdy nie prosząc o nic w zamian. Bardzo obserwuje wszystko, co się wokół niej dzieje. Należy zaznaczyć, że jest to jedna z najlepszych przyjaciółek, jaką można spotkać po drodze, bo w Barbarze znajdziemy lojalnego powiernika i dobrego doradcę.

Zakochana, zwykle daje z siebie wszystko, jest bardzo namiętna.

Najbardziej znaną Barbarą na świecie jest chyba… słynna lalka Barbie, która nazywa się Barbara Millicent Roberts.

 

 

 

Tagi:

imię ,  Barbara ,  barbie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót