Partner: Logo KobietaXL.pl

Imię stało się popularne dzięki męczennicy św. Zofii, która żyła w II wieku. Święta Zofia była pobożną wdową, tak też wychowywała swoje córki, noszące imiona trzech cnót chrześcijańskich: Pistis, Elpis i Agape (Wiara, Nadzieja i Miłość). Zofia, głosząca wiarę katolicką odmówiła złożenia ofiary bogini Dianie, a wówczas jej trzy córki poddano mękom na jej oczach. Po śmierci córek św. Zofia, pozostawiona przy życiu, by cierpiała po stracie dzieci, zmarła z rozpaczy na ich grobie. Jako miejsce tych zdarzeń podawany jest Rzym jak lub Mediolan. Jako że Zofia pochodziła z Konstantynopola, właśnie tam na pamiątkę jej męczeństwa powstała bazylika Hagia Sofia, później przekształcona na meczet.


Jakie są Zofie? To kobiety inteligentne, rozważne, hojne, wrażliwe i kochające. Zofia to osoba, która musi czuć się kochana i chroniona, czuje się bardzo bezpiecznie w swoim domu i otoczona rodziną. Jest bardzo przywiązana do otaczających ją ludzi i bardzo hojna nawet wobec nieznanych jej osób. Bardzo dobrze wie, jak zarządzać swoimi emocjami, jest roztropna, rozważna i nie ulega kaprysom.

W pracy Zofia jest osobą bardzo chętną do współpracy, bardzo lubi pomagać innym. Zofie często udzielają się w pracach na rzecz innych, lubią działać w różnych organizacjach, są wolontariuszkami. Zofia dobrze się czuje, jeśli każdego dnia zrobi dobry uczynek. W wolnym czasie lubi uczyć się nowych rzeczy, aby poszerzać swoją wiedzę. Zazwyczaj jest wielką miłośniczką książek i filmów. Już mała Zosia jest dociekliwą osóbką, lubi zadawać wiele pytań, jest ciekawa świata i ludzi.

Dorosła Zofia woli mieć niewielu, ale prawdziwych przyjaciół. Jest bardzo związana ze swoją rodziną, dla dzieci zrobiłaby praktycznie wszystko.


Według numerologii liczba związana z imieniem Zofia to 5.

 

Zofia obchodzi imieniny: 30.04, 15.05, 02.09, 18.09, 23.09, 30.09, 18.12. Te najbardziej popularne, zwane „zimną Zośką” są 15 maja. Oznaczają czas po którym już nie powinno być przymrozków.

 

Tagi:

imię ,  Zofia ,  ciekawostki , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz