Partner: Logo KobietaXL.pl

Po długim trwaniu w głębokim wyciszeniu, odeszła do Światła Joanna Eichelberger. Babcia w Kręgu Starszyzny Kobiet, pionierka Kobiecych Kręgów, uzdrowicielka, buddystka i artystka. Ukończyła grafikę w pracowni prof. Józefa Mroszczaka na warszawskiej ASP

Znałyśmy się od lat 80ych 20wieku, nasze rodziny radykalnie wprowadzały makrobiotykę, wegetarianizm i praktykę medytacji do codziennego życia. Joanna przez 20 lat praktykowała Buddyzm Zen w tradycji Toni Packer. Żona Wojtka Eichelbergera przeszła z nim inspirującą i niełatwą drogę wspólnego życia i rozwoju. Mają dwóch dorosłych synów.

We wczesnych latach 90ych Joanna siedziała z nami w Kręgu Babci Danuty Ogaoeno, przyjmowała Ją u siebie w domu w Radości.

Zgodnie z tradycją Babci Twylach Nitch z narodu Seneka, uczyłyśmy się rdzennej umiejętności pojednania z Ziemią i wszystkimi żywiołami, uszanowania przodków .

 

Potem od 2007r długie lata praktykowała szamanizm andyjski i toltecki, z przewodniczką Joanną Rus.

Zainicjowała i prowadziła piękne Ceremonie Pierwszej Krwi w społecznej szkole podstawowej w Michalinie. Dziewczynka, która miała pierwszą miesiączkę dostawała czerwoną różę a jej kolcem delikatnie nakłuwano skórę aż pojawiła się kropelka krwi i wtedy triumfalnie przechodziła do Kręgu Wtajemniczonych. Wspierała kobiety w poruszających Ceremoniach dla Nienarodzonych Dzieci. Prowadziła konsekwentnie Ceremonie Księżycowych Pełni i mnóstwo warsztatów poznawania i uzdrawiania i uświęcania ciała kobiety. Orędowniczka prawa kobiet do stanowienia o swojej wolności, integralności fizycznej psychicznej i duchowej, seksualności, rozrodczości.

Niezłomna w towarzyszeniu kobietom mimo trudnej choroby, która uszkadzała Jej pamięć. Mądra, dobra, spontaniczna, twórcza, kochana. Matka 3 synów, babcia wielu wnuków.

 

Joanna Eichelberger

Joanna Eichelberger 1950-2021, Członkini Kręgu Starszyzny Kobiet, artystka, buddystka, uzdrowicielka, pionierka Kręgów Kobiet w Polsce

 

 

Odprowadziłyśmy Joannę do Domu. Pozostajemy z głęboką wdzięcznością i trzymamy Ją w Świętym Kręgu Miłości, Tanna Jakubowicz Mount

Prowadziła warsztaty wykłady w Ośrodku Tu i Teraz w Nowym Kawkowie:

„W Świątyni ciała - dlaczego tak trudno nam w niej zamieszkać?”

„Kobieta Wojowniczka – dom, praca i dzień na głowie” - Joanna Eichelberger

wykład „Ciało jako zwierciadło duszy i umysłu – skąd się biorą choroby?”

 

Joanna tak pisała o znaczeniu Kręgu Kobiet:

 

CZYM JEST KRĄG KOBIET ?

"Nasz Krąg narodził się z tęsknoty za kobietami, za byciem razem i odbudowywaniem kobiecych więzi, także międzypokoleniowych. Cud tego Kręgu polega na tym, że nie ma w nim liderek i hierarchii, nie ma prowadzącej. Wszystkie siedzimy w takiej samej odległości od środka, wszystkie jesteśmy tak samo ważne i mamy takie same prawa. Oznacza to też taką samą odpowiedzialność za to, co się w kręgu dzieje.

W dzisiejszych czasach nie sposób przewidzieć wszystkiego – każda z nas ma inne doświadczenia, każda jest dobra w czymś innym. Krąg jest miejscem odkrywania, dzielenia się swoimi talentami i swoją wiedzą. W kręgu wspieramy się nawzajem przez samą swoją obecność, pomagamy sobie wzajemnie odkryć, to co w nas piękne, wzniosłe, ale też to, co mroczne i bolesne – bo wszystko może być źródłem naszej siły i mądrości. W Kręgu dzielimy się sobą, aby się wzajemnie obdarować, zainspirować. I także po to, by dla naszego lęku i bólu znaleźć większą przestrzeń, by jedyną drogą radzenia sobie z innymi nie była nieustanna ucieczka. Dzielimy się swoimi radościami po to, by je pomnożyć; swoimi ciężarami po to, by sobie ulżyć. Do tego potrzebna jest nam świadomość kobiecej solidarności" ze strony Ośrodka Tu i Teraz.”

 

Tanna Jakubowicz - Mount

Tagi:

kobietaxl ,  Joanna Eichelberger , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót