Partner: Logo KobietaXL.pl

Umocowane na stałe parasole rzucają cień zgodnie z kierunkiem wędrującego po niebie słońca. Starszy Anglik, który wrócił z kąpieli morskiej, zarzucił sąsiadowi, że ten... ukradł jego cień.

- To mój cień i proszę się przesunąć – rzekł.

- Nie ma mowy – odparł młodszy. - Nie przesunę się, bo to mój cień.

-Zapłaciłem za parasol, leżanki i cień – upierał się starszy.

- To śmieszne, przecież cień zależy od pozycji słońca – ripostował młodszy. - Będziesz musiał użyć siły, żeby mnie stąd usunąć.

 

W rzeczy samej miał rację. Cień, w którym leżał, padał z dość odległego parasola. Co gorsza, to ja leżałam w cieniu parasola starszego Anglika i tylko czekałam, kiedy padną pod moim adresem jakieś pretensje. Starszy jednak tylko kilka razy potrząsnął leżanką młodszego i po kilku minutach w końcu sobie odpuścił. Pomiędzy Anglikami zapadła złowroga cisza.

Absurdalność całej sytuacji była tak niewiarygodna, że dosłownie mnie zatkało. Mimo to dyskusja prowadzona była z iście brytyjską flegmą, nie było obelg, wyzwisk, do rękoczynów też nie doszło. Nie było nawet podniesionego głosu.

Jak widać, można spierać się nawet o głupoty w kulturalny sposób. I to jest lekcja, która przydałaby się wielu polskim politykom.

 

Magdalena Gorostiza

 

 

Tagi:

życie ,  plaża ,  Anglicy ,  cień ,  dyskusja , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót