Partner: Logo KobietaXL.pl

Do takich wniosków naukowcy doszli badając 32 tysiące zdrowych mężczyzn. Ich losy śledzono 18 lat. Prosili o informacje na temat ilości wytrysków dziennie i w ciągu miesiąca. Następnie wyniki analizowano według wieku – od 29 do 49 lat. Okazało się, że orgazm raz dziennie zmniejsza ryzyko zachorowania na raka prostaty aż o 22 procent! W dodatku nie ma znaczenia, czy orgazm osiąga się z partnerką czy podczas masturbacji. Wyniki badań ogłoszono w 2016 roku.

Naukowcy podkreślają, że sperma oddawana regularnie pomaga usuwać stare komórki, które maja tendencję do rakowacenia. Aby wytrysk odgrywał zdrowotną rolę, należy go połączyć ze zdrowa dietą, ćwiczeniami i kondycją psychiczną.

Dr Jennifer Rider, prowadząca badania, dodała, że wyniki wymagają doprecyzowania, ale przyjmuje się, że 21 wytrysków w miesiącu chroni już przed rakiem prostaty.

 

Inni badacze są jednak sceptyczni. Uważają, że nie są to wystarczające dowody, choć nie negują związku pomiędzy ilością wytrysków, a rakiem prostaty. Sugerują jednak, że być może mężczyźni, którzy się masturbują, mają inne zdrowe nawyki, które niwelują zapadalność na raka prostaty?

 

Jest też pytanie, czy faktycznie nie ma znaczenia czy do wytrysku dochodzi podczas uprawiania seksu, czy podczas masturbacji. Część badań wskazuje bowiem, że skład nasienia wówczas się różni, a w tym wydalanym podczas seksu jest więcej toksyn.

 

Inne, mniejsze badania nie potwierdziły też wyników tego badania z 2016 roku, ba stwierdzono nawet w niektórych, że młodsi mężczyźni, którzy się często masturbują, częściej zapadali na raka.

 

Temat jest jednak na tyle fascynujący, że nadal badany jest związek pomiędzy wytryskiem a rakiem prostaty. Ponieważ jednak ani masturbacja, ani bezpieczny seks nie mają skutków ubocznych dla zdrowia, nie zaszkodzi dostarczać sobie wielu przyjemności.

 

Dla badaczy jest to temat ekscytujący, bo jak podkreślają – wiek, historia chorób w rodzinie, środowisko – to rzeczy, których zmienić się nie da. Ale więcej wytrysków? Tego zadania większość mężczyzn podejmie się z przyjemnością.

 

źródło webmd

Tagi:

seks ,  masturbacja ,  mężczyzna ,  rak ,  rak prostaty , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót