Partner: Logo KobietaXL.pl

Czym są zaburzenia erekcji?

Definicja zaburzeń erekcji mówi jednoznacznie, że jest to niezdolność wywołania lub utrzymania erekcji, która jest niezbędna do odbycia stosunku płciowego satysfakcjonującego obie strony. Główne powody tego problemu, jakie łatwo możemy wyznaczyć to przyjmowanie nieodpowiednich leków, problemy z partnerem/partnerką, uleganie używkom, czy nadwaga.

Ponadto specjaliści w dziedzinie seksuologii wskazują, że problemy z potencją mogą być wywołane przez cukrzycę lub nadciśnienie tętnicze. Dodatkowo choroby te charakteryzują się ścisłym związkiem z wystąpieniem nadwagi, dlatego ponownie wykazywany jest związek pomiędzy wagą mężczyzny, a zdolnością do odbycia stosunku.

Czy zrzucenie wagi jest jedynym sposobem?

Bez wątpienia pozbycie się nadmiernych kilogramów spowoduje wzrost popędu seksualnego. Zjawisko to zostało potwierdzone przez australijskich naukowców, którzy tworząc 31-osobową grupę chętnych do badań mężczyzn kierowali się właśnie nadwagą. Dodatkową cechą badanych była cukrzyca. Same badania polegały na ułożeniu indywidualnych planów treningowych, a także diety, która w dwa miesiące miała doprowadzić do spadku wagi.

Badania wykazały jasno, że zmniejszenie wagi jedynie o 5% znacznie przyczyniło się do poprawy potencji. Badani mężczyźni odzyskali zdolność utrzymania erekcji, a także wzrosła ich samoocena. Warto również zaznaczyć, że to właśnie ten element często blokuje przed rozpoczęciem działań związanych z przywróceniem prawidłowej sprawności seksualnej. Sposobów na poprawę zdolności seksualnych jest jednak znacznie więcej.

Znaczenie diety w poprawie potencji

Dieta jest bez wątpienia jednym z najlepszych sposobów na poprawienie erekcji. Przechodząc na odpowiednią dietę możemy zadbać nie tylko o kondycję seksualną, ale również własną wagę, a przecież ta właśnie często bywa przyczyną zaistniałego problemu. Wprowadzenie właściwej diety jest ważne z tego względu, że spożywając odpowiednie, naturalne produkty dostarczamy organizmowi składniki odżywcze, dzięki którym poprawia się stan zdrowia.

zdrowa dieta na potencję

 

Jeśli myślisz o zrzuceniu wagi i jednocześnie poprawić swoją sprawność seksualną, oprzyj swoją dietę o produkty zawierające dużą ilość białka. Są to przede wszystkim owoce morza, nabiał, jaja kurze, czy czerwone mięso. Nie zapomnij również o pieczywie, które powinno być pełnoziarniste, a także o warzywach. Produkty te w połączeniu dostarczą Twojemu organizmowi niezbędnego błonnika, witamin B4 i B6, jak i minerałów wspomagających produkcję podstawowego hormonu – testosteronu.

Bezwzględnie musisz odrzucić produkty wysoce przetworzone, używki, czy potrawy zawierające duże ilości tłuszczu. Elementy te przyczyniają się jedynie do otyłości i powstawania chorób, dlatego unikaj ich, jak tylko możesz.

Aktywny tryb życia a problemy z erekcją

Jeśli masz ułożoną dietę, czas dołączyć do niej odpowiedni zestaw ćwiczeń. Nie skupiaj się jednak wyłącznie na pojedynczej partii ciała, a trenuj regularnie wszystkie mięśnie. Nie muszą być to również intensywne ćwiczenia. Zwykłe, systematyczne bieganie może przynieść po pewnym czasie pożądane rezultaty. W tej kwestii są zgodni również naukowcy. Jasno podkreślają, że wysiłek nie może być zbyt intensywny, aby nie spowodować przemęczenia organizmu. Niezbędnym minimum jest zwykły, 30 – minutowy spacer odbywany raz dziennie. Większe zaangażowanie w ćwiczenia fizyczne również jest wskazane, jednak nie polecamy wychodzić poza założenia treningu ogólnorozwojowego.

Leki na erekcję. Gdy inne sposoby zawiodą.

Jeśli wcześniej opisane metody zawiodły, czas sięgnąć po tabletki na erekcję. Pamiętaj jednak, że każdy organizm jest inny, dlatego fakt przyjmowania leku nie musi oznaczać, że problem zostanie rozwiązany. Nie polecamy również przyjmować medykamentów różnego typu na własną rękę. Przed zakupem konkretnego leku skontaktuj się z odpowiednim lekarzem, który w pierwszej kolejności zbada Cię i wskaże właściwe rozwiązanie.

Jako przykład leku, który mógłby pomóc w opisywanym problemie, możemy podać Maxigra Go. Zawiera on sildenafil, czyli bezpieczny składnik hamujący powstawanie wybranych enzymów. Mimo iż lek ten jest dostępny bez recepty, zalecamy, aby przed jego zażyciem skonsultować się z lekarzem specjalistą, który wskaże Ci, czy preparat ten jest odpowiedni dla Ciebie.

Badania wykazują, że 10% polskich, dorosłych mężczyzn zmaga się z problemami z potencją. Ponadto 8 na 10 badanych cechuje się nieprawidłową masą ciała. Wydawać by się mogło, że rozwiązaniem jest zrzucenie zbędnych kilogramów, jednak nie zawsze sposób ten może pomóc, dlatego zalecamy wcześniejszą konsultację z lekarzem. Leczenie zaburzeń erekcji jest ważne, a poszerzone informacje na ten temat znajdziesz w tekście >> Jak sprostać potrzebom kobiety przy zaburzeniach erekcji?

 

 

Tagi:

seks ,  erekcja ,  potencja ,  kobieta ,  mężczyzna , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót