Partner: Logo KobietaXL.pl

Aż 76 procent kobiet wyznała, że jest gotowych do uprawiania seksu, byleby tylko schudnąć – tak wynika z badania prowadzonego przez firmę Aspire – producenta napojów. Nawet jeśli kobiety są zmęczone, pójdą do łóżka, jeśli jest to prawdopodobne, że stracą trochę kalorii.

 

 

W badaniu okazało się również, że aż 2/3 chodzących do siłowni kobiet, jest skłonnych zamienić ćwiczenia na seks, a nawet sprzątanie domu, jeśli miałby gwarancję, że w ten sposób zrzucą kilogramy.

 

Psychologowie podkreślają, że seks jest świetnym sposobem odchudzania – uprawiany 3 razy w tygodniu pozwala spalić 7500 kalorii rocznie.

 

Seks jest również świetnym lekiem antydepresyjnym, utlenia cały organizm. Jest jak aerobik – tętno wzrasta, oddech przyśpiesza, ciało wykonuje wysiłek fizyczny.

 

Lekarze dodają, że endorfiny uwalniane podczas orgazmu stymulują komórki odpornościowe a także działają antyrakowo i przeciwzmarszczkowo!

 

Seks wzmacnia mięśnie i kości zarówno u mężczyzn i kobiet. Dodatkowo okazało się, że mężczyźni, którzy uprawiają seks minimum 2 razy w tygodniu są znacznie mniej narażeni na zawał, niż ci, którzy uprawiają go rzadziej niż raz w miesiącu.

źródło i foto wapa.pe

ZapiszZapisz

Tagi:

seks,  kobieta,  zdrowie,  odchudzanie, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót