Partner: Logo KobietaXL.pl

To właśnie w tym szpitalu istnieje Oddział Chirurgii Plastycznej, kierowany przez dr Elżbietę Radzikowską, wyposażony chyba najlepiej w Polsce. Oprócz operacji świadczonych w ramach NFZ, oferuje w tej chwili pełny zakres zabiegów komercyjnych.

- Jak napisała Susan Sontag – uroda to władza – mówił dyrektor szpitala prof. Marek Durlik. - Ale zanim pójdziemy pod skalpel czy poddamy się innym zabiegom, sprawdźmy, w czyje oddajemy się ręce.

 

- Ściśle współpracujemy z dermatologami i ginekologami – podkreślała dr Radzikowska. - Dzięki temu świadczymy pełen zakres usług z chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Mamy doskonałe zaplecze. I to są nasze największe atuty.

 

Wszystko można zrobić

 

Nie ma już chyba dziś defektu urody, którego nie dałoby się poprawić. Można zrobić piękny biust, odessać tłuszcz z brzucha, zoperować nos, pozbyć się drugiego podbródka czy wiszących pelikanów u ramion. Warunek jest jeden – trzeba to robić z głową, zrobić dobry wywiad i iść tam, gdzie jest gwarancja sukcesu.

plastyka biustu

 

- Są defekty, które przeszkadzają w życiu i pomagamy takim osobom. Większość z nas chce też zatrzymać młody wygląd, bo wiadomo, że chcemy dobrze wyglądać – mówiła dr Radzikowska. - I wiele rzeczy można poprawić, można podnieść pacjentowi komfort życia. Trzeba mieć jednak świadomość, że każdy zabieg niesie za sobą określone ryzyko. Dlatego nie warto iść w takie miejsca, gdzie taniej, ale nie wiadomo czy osoba, która robi operacje ma odpowiednie uprawnienia.

 

Na jej oddział trafia sporo osób po nieudanych zabiegach. Znacznie trudniej jest wtedy pomóc. Zdarza się, że oszpecenia są nieodwracalne, albo skutki tak wykonanych operacji trzeba leczyć przez całe lata, a końcowy efekt i tak będzie mierny.

 

- Mamy pacjentki po laserowych zabiegach na twarzy, efekt których jest fatalny – mówiła dr Irena Walecka, ordynator Oddziału Dermatologii. - Niestety, nie zawsze da się wrócić nawet do stanu poprzedniego. Dlatego apelujemy – w pogoni za urodą, nie traćmy zdrowego rozsądku.

nieudany zabieg

Powikłania po laserowym zabiegu na twarzy

 

Nie zawsze jest różowo

 

Irena Walecka podkreślała, że nie zawsze jest różowo i nie wszystkie oczekiwania pacjenta można spełnić.

- Czego chce pacjent? Żeby nikt nie widział, że miał zabieg, żeby cięcia były małe, żeby nie musiał na długo opuszczać pracy, żeby był świetny efekt i w dodatku na lata – wyliczała. - Niestety, nie zawsze da się to osiągnąć.

 

Szczególnie w dermatologii estetycznej, która nie daje efektów po jednym zabiegu. Metody są skuteczne i przynoszą określony efekt, ale dopiero po kilku powtórzeniach. Oczywiście botox czy wypełniacze widać prawie od ręki. Jednak na finalny efekt biostymulacji, mezoterapii czy wampirzego liftingu, trzeba trochę poczekać.

 

- I tu też, jak w przypadku chirurgii plastycznej, nie idźmy w nieznane miejsca, nie wierzmy w czcze obietnice – dodała dr Walecka. - Powikłania po źle wykonanych zabiegach mogą być bowiem tragiczne.

powiklania

Kolejna pacjentka po zabiegu na twarz z powikłaniami

 

 

Chirurgia bardzo intymna

 

Prof. Artur Jakimiuk ordynator Oddziału Ginekologii podkreślał, że ginekologia estetyczna została uznana jako dziedzina medycyny zaledwie dwa, trzy lata temu.

 

- Niestety, w przeciwieństwie do koleżanek, nie pozwolono mi pokazać zdjęć pacjentek sprzed i po zabiegu – żartował. - Ale wbrew pozorom dla wielu kobiet jest to poważny problem i zabieg estetyczny jest w stanie znacznie poprawić ich komfort.

Kiedy trzeba wykonać zabieg.

 

Prof. Jakimiuk podkreślał, że najważniejszy jest wywiad z pacjentką.

 

- Trzeba wykluczyć zespół dysmorfobiczny, czyli brak akceptacji własnego ciała, która zaczyna się od głowy i schodzi coraz niżej – mówił. - I jeśli problem jest realny sięgnąć po skalpel czy laser. Jesteśmy w stanie zrobić plastykę łechtaczki, warg sromowych zmniejszyć pochwę, przywrócić błonę dziewicza.

 

Można więc zrobić wszystko, no może prawie wszystko. Trzeba pamiętać o jednym – mieć jasno sprecyzowane oczekiwania i sprawdzić dokładnie, do kogo się idzie.

Dr Radzikowska podczas sesji. W tle na zdjęciu dr Irena Walecka, prof. Artur jakimiuk, dr Elzbieta Radzikowska.

 

Magdalena Gorostiza

Czytaj także

O dr E. Radzikowskiej - Kobieta w męskim świecie

Zanim pójdziesz pod skalpel chirurga plastyka

Kiedy nie kochasz swojego ciała

 

Tagi:

operacja plastyczna ,  chirurgia plastyczna ,  zabieg ,  medycyna estetyczna ,  dermatologia estetyczna , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót