Partner: Logo KobietaXL.pl

Naukowcy od lat badają powody niechęci kobiet do seksu. Oto najważniejsze z nich:

 

1. Ból

 

Jedno z badań, opublikowane w 2009 roku w The Journal of Sexual Medicine mówi, że aż 8 do 21 procent kobiet może cierpieć na dyspareunię – stan, który powoduje nawracający ból podczas stosunku.

Lea Thaler, badaczka z University of Nevada w Las Vegas, jest zdania, że już sama myśl o czekającym kobietę bólu skutecznie zniechęca ją do uprawiania seksu.

 

2. Pigułki

 

Kobiety stosujące środki antykoncepcyjne takie jak plastry czy pigułki są narażone na obniżenie libido zdecydowanie bardziej niż te, które nigdy nie stosowały antykoncepcji hormonalnej – takie badania opublikowano w 2010 roku w Journal of Sexual Medicine. Co prawda były to wstępne badania, ale w 2013 roku naukowcy z Europejskiego Towarzystwa Antykoncepcji stwierdzili spadek libido u zaledwie 15 procent kobiet biorących antykoncepcję.

 

3. Masturbacja

 

Okazuje się, że część kobiet woli masturbację. Badanie opublikowane w 2012 roku w Archives of Sexual Behavior pokazało, że tę formę przyjemności seksualnej wybierają kobiety z podwyższonym poziomem testosteronu. Co ciekawe, poziom testosteronu u mężczyzn nie ma wpływu na ich popęd seksualny, który jest wyższy niż u kobiet.

 

4. Ona już cię nie chce

 

Okazuje się, że im związek dłuższy, tym mniejsza ochota u kobiet na swojego partnera. I nie ma to związku ani z długością pożycia, ani jego oceną. Naukowcy odkryli, że każdy kolejny miesiąc relacji z partnerem zmniejsza pożądanie seksualne kobiety o 0,02 punkta. U mężczyzn pozostaje na tym samym poziomie.

 

5. Kochanie, boli mnie głowa

 

To żartobliwe stwierdzenie jest jednak prawdziwe. Okazuje się, że kobiety cierpiące często na bóle głowy i migreny mają mniejszą ochotę na seks. Według badań opublikowanych w 2012 roku w Journal of Sexual Medicine aż 91 procent pacjentek leczonych z powodu bólów głowy miały problemy z uprawianiem seksu. Naukowcy są zdania, że może mieć to związek z tym, iż każdy rodzaj bólu tłumi pragnienie seksualne i podniecenie. Także przyjmowane leki przeciwbólowe mają wpływ na libido.

 źródło livescience

 

Istnieje też choroba powodująca niechęć do seksu - czytaj o anoreksji seksualnej

czytaj też Co zabija seks w związku?

 

 

Tagi:

seks ,  kobieta ,  zdrowie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót