Partner: Logo KobietaXL.pl

Choć trwają dyskusje, w którym roku Bernando LaPallo naprawdę się urodził – czy był to rok 1901, jak podawał czy kilka lat później, między 1907 a 1910, nic nie zmieni faktu, że dożył sędziwego wieku i to w bardzo dobrym stanie. Zmarł w grudniu 2015 roku z przyczyn naturalnych, nigdy nie chorował, ale przed śmiercią zdążył podzielić się swoimi doświadczeniami.

Urodził się w Brazylii, potem Bernando przeniósł się z rodziną do Stanów Zjednoczonych w 1906 roku, gdzie wychowywał go ojciec, praktykujący w Filadelfii lekarz i zielarz.

Bernando interesował się głównie kuchnią, studiował sztukę kulinarną na paryskiej Sorbonie, którą ukończył w 1928 roku. Pracował jako szef kuchni na statkach parowych oraz w hotelowych kurortach. Następnie zainteresował się sztuką uzdrawiania, ucząc się masażu w Szwedzkim Instytucie w Nowym Jorku.

Miał 73 lata, kiedy zdobył na nowojorskim uniwersytecie licencję refleksologia i podiatry. Prowadził gabinet masażu.

W swojej książce „Beyond 100: How To Live Well Into Your Second Century , wydanej na kilka miesięcy przed śmiercią w lipcu 2015 roku”, napisał, że zdrowie jest najważniejsze. Bez niego trudno funkcjonować, a niestety sami się przyczyniamy do swoich różnorodnych problemów, prowadząc niewłaściwy tryb życia.

Podzielił się swoimi radami i zasadami, które pozwoliły mu żyć w dobrej formie do końca. Oto one:

1. Umiar. Rób to, co jest słuszne Nie tylko mów, że zamierzasz coś zrobić, ale działaj. Niczego jednak nie rób bez umiaru. Umiar we wszystkim jest najważniejszy.

2. Jedz dużo owoców i warzyw. To powinna być podstawa diety.

3. Pij dużo wody. Woda jest doskonałą dla twojego organizmu.

4. Utrzymuj okrężnicę w czystości. Pij dwie szklanki świeżego soku warzywnego dziennie i ogranicz ilość cukru.

5. Śpij przynajmniej sześć godzin w nocy.

6. Ćwicz swoje ciało i umysł. Spaceruj, czytaj, ucz się nowych rzeczy.

7. Unikaj stresu, życie jest za krótkie, żeby się byle czym przejmować.

8. Oto podstawowe pokarmy, które należy codziennie spożywać - czosnek, miód, cynamon, gorzka czekolada i oliwa z oliwek oraz ocet jabłkowy. One chronią przed chorobami, oczyszczają organizm i dają odpowiednią dawkę energii.

9. Żyj świadomie i korzystaj z okazji. Lamentowanie, że się jest na coś za starym nie ma najmniejszego sensu.

Tagi:

dieta ,  zdrowie ,  długowieczność , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót