Partner: Logo KobietaXL.pl

Nie ma znaczenia ile masz lat, w co wierzysz, jak żyjesz. Tak naprawdę każdy z nas chce przecież jednego – miłości. I jeśli jej nie mamy, staramy się rozpaczliwie szukać jej gdzieś w świecie. Tymczasem trzeba szukać jej w sobie. A zacząć od od tego, co nas przed miłością blokuje.

 

1. Strach przed byciem zauważoną

 

Ile razy wpadałaś w popłoch, gdy usłyszałaś jakiś komplement? Ile razy zmieniasz temat, gdy ktoś mówi o tobie dobrze?

 

Naucz się otwierać swoje serce na dobre słowa i przyjmować komplementy bez poczucia winy, że jest to coś, co ci się nie należy. Bo jeśli nie umiesz przyjąć zwykłego komplementu, to jak możesz przyjąć do serca miłość?

 

2. Strach przed otworzeniem się na innych

 

Aby otrzymać miłość, musisz umieć ją dawać. Miłość to zaufanie i jeśli nie masz go do świata, świat nie przyjdzie do ciebie. Czasami to trudne otworzyć się na innych, bo boisz się zranienia.

Ale zacznij od prostych rzeczy – uśmiechaj się do spotykanych, nieznajomych ludzi. Ten malutki krok sprawi, że powoli zaczniesz ufać.

 

3. Strach przed byciem niewystarczająco dobrą

 

Masz niską samoocenę i uważasz, że jesteś gorsza od innych? Te obawy ni pomogą, wręcz przeciwnie, blokują dostęp miłości do ciebie.

 

Szczególnie, że są nieuzasadnione. Jesteś jaka jesteś, zaakceptuj siebie. Skoro pojawiłaś się na Ziemi to znaczy, że masz pełne prawo do życia na naszej planecie.

 

4. Zbyt surowe oceny

 

Zbyt szybko oceniasz innych na podstawie ich działań i wyglądu? Pamiętaj, kiedy źle mówisz o ludziach, odrzucasz ich, nie dajesz sobie szansy na miłość. Jeśli innych osądzasz surowo to najpewniej robisz to samo w stosunku do siebie. To nie sprzyja miłości.

 

5. Strach przed wyrażaniem swoich potrzeb

 

Umiesz jasno mówić o swoich uczuciach, potrzebach, marzeniach? Potrafisz zakomunikować światu, czego oczekujesz, czy tez uważasz, że wszyscy powinni się tego domyślać?

 

Zapytaj swojego serca, co jest dla niego naprawdę ważne i mów o tym światu. Możesz chcieć związku, ale możesz tez pragnąć samotności. Ważne jest to, co czujesz w danym momencie. Jeśli nie dasz nigdy sercu dojść do głosu, jak możesz oczekiwać prawdziwej miłości?

 


źródło Gostica

 

Tagi:

miłość ,  szczęście ,  mevlana ,  serce ,  samoocena , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz