Partner: Logo KobietaXL.pl

Jeszcze w czasach naszych babć wróżby andrzejkowe były traktowane bardzo poważnie. Podczas dnia poprzedzającego wyjątkowy wieczór dziewczyny pościły, a przed snem jadły nawet słonego śledzia. Wszystko po to, by poznać imię przyszłego ukochanego. Dzisiaj imieniny św. Andrzeja to przede wszystkim okazja do spotkań z przyjaciółkami, wspólnych rozmów oraz pomysł na oderwanie się od szarych, jesiennych dni. 

1. Tajemnica słomek

Słomki, zazwyczaj używane do picia zimnych napojów, potnij na kilka małych części. Do każdej z nich przymocuj karteczki z męskimi imionami. Uwaga: powinnaś znać posiadacza każdego z nich! Do jednej ze słomek przyczep swoje imię. Wszystkie słomki wrzuć do garnka i zamieszaj. Karteczka, do której najbardziej zbliżyła się słomka z damskim imieniem, skrywa imię potencjalnego przyjaciela.  

2. Wróżenie z soli

Rozsypana w kuchni sól przynosi pecha? Nie 29 listopada! Zawartość kuchennej solniczki wysypujemy na stół. Następnie interpretujemy kształt, jaki pojawił się na stole. Odczytujemy go na wzór lanego wosku. Rozsypana w Andrzejki sól może symbolizować miłość, nowy samochód czy znaczny przypływ gotówki.

3. Przepowiednie z kart

Z całej talii wybierz karty od 9 do asów. Potasuj, a następnie rozłóż przed sobą, przykrywając figurę. Sięgając od lewej, wybierz 13 kart. Odwróć karty i policz, których kart danego koloru jest najwięcej. Przewaga czerwonego oznacza zbliżającą się miłość, czarnego – samotność.

4. Karteczki z marzeniami

Do wykonania wróżby będzie potrzebnych 10 niewielkich rozmiarów karteczek. Na 5 zapisujemy swoje marzenie, 5 pozostałych pozostawiamy pustych. Każdą kartkę składamy w małą kostkę i wkładamy do balona, który następnie wypełniamy powietrzem. Pięciu gości prosimy o wybranie dowolnego balonika i przekłucie go. Tym samym znajomi przepowiadają najbliższe 5 lat, spośród których 1 odkryta kartka w balonie to marzenie, które spełni się w danym roku. Pusta kartka to tajemnica.

5. Przepowiednia z liścia

Wykonanie tej wróżby najlepiej rozpocząć przed imieninami św. Andrzeja, kończąc ją właśnie w ten magiczny wieczór. Czerwony, w kolorze miłości, liść przechowujemy wśród osobistych rzeczy. Odszukujemy go 29 listopada i sprawdzamy, w jakim jest stanie. Jeśli usycha w wolnym tempie - miłość przetrwa długo, jeśli szybko – w takim samym tempie zakończy się obecne uczucie.

infowire

Tagi:

wróżby ,  andrzejki ,  magia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz