Partner: Logo KobietaXL.pl

Skromność, inteligencja i nieśmiałość to cechy charakterystyczne tego znaku. Panny są skrupulatne, praktyczne i pracowite. Mają duże możliwości analityczne i są niezawodne. Lubią zdrowy tryb życia, robienie list, porządek i higienę. Panna jest konserwatywna i perfekcjonistką i ma tendencję do nadmiernego martwienia się.

Jedyna kobieta

Panna, jedyny znak reprezentowany przez kobietę, to znak charakteryzujący się precyzją, powściągliwością i zapałem, a czasem nawet obsesją na punkcie czystości. Panny są często dobrymi obserwatorami. Czasami mogą wydawać się oschłe i tak naprawdę często trudno im nawiązać prawdziwe przyjaźnie. Wynika to też z tego, że Panny tak naprawdę boją się dać upust swoim uczuciom i brakuje im czasami poczucia bezpieczeństwa w relacjach. Wolą więc na wszelki wypadek działać z rezerwą.

Zwykle są taktowne, miłe i zabawne w kontaktach z innymi ludźmi, a także potrafią pomóc w rozwiązywaniu problemów innych ludzi, posiadając w tym względzie dużo umiejętności i zdrowy rozsądek. W stosunku do bliskich mogą być jednak dla odmiany zbyt krytyczne.
 

Lubią się też uczyć i potrafią analizować najbardziej skomplikowane sytuacje. Czasem jednak są na tyle skrupulatne, że opóźniają przez to realizację skomplikowanych projektów. Mają dużą intuicję i potrafią dostrzec wszystkie strony sporu.

 

Kariera i Panny


Panna odniesie większy sukces w swoim zawodzie jako podwładny niż jako lider. Woli wypełniać swoje zadania, niż narzucać je innym.

Ma szczególne zdolności w muzyce, nauce języków, łatwo się uczy. Panny są bystrymi obserwatorami, świetnie rozgryzają innych, są przy tym cierpliwe. Czasami wydają się zimne, ale kryją wielkie serca. Dlatego Panna świetnie się sprawdza w pracy z ludźmi, jako lekarz, psycholog, pracownik socjalny. Umie bowiem panować nad emocjami, kiedy jest to potrzebne. Logiczne myślenie pozwala jej też bez trudu pracować naukowo, bo jest dociekliwa i bystra.

Panna wiecznie dąży do doskonałości, jest krytyczna, analizuje, lubi pracować dla innych, dlatego spełni się też w działaniach na rzecz praw ludzi, zwierząt czy w działaniach na rzecz ochrony środowiska.

 

 

 

Misja Panny na Ziemi

Martin Schulman to jeden z najbardziej cenionych astrologów i autorów książek o astrologii. Na początku swojej kariery był utalentowanym muzykiem, miał też licencjat z psychologii. Jakiś czas później został nauczycielem astrologii. Zasłynął jako twórca astrologii karmicznej, napisał 11 książek o astrologii. Stworzył alegorię, która mówi o ziemskiej misji znaków zodiaku. Rolę Panny określił dość jasno:

„Ciebie, PANNO, proszę cię o zbadanie wszystkiego, co człowiek zrobił z Moim Dziełem Stworzenia. Zbadasz ludzkie drogi i przypomnisz ludziom o ich błędach, aby Moje Dzieło Stworzenia mogło zostać przez was udoskonalone. Dla daję wam dar CZYSTOŚCI MYŚLI ”.

W praktyce oznacza to właśnie, że Panna ze swoją dociekliwością i logicznym myśleniem, jest powołano do tego, by prostować ścieżki innych i pokazywać im właściwy kierunek.

 

Atrybuty Panny

żywioł- ziemia

pora roku – lato

zalety – lubi pomagać, skromna, skłonna do przysług

wady - bywa nadmiernie oszczędna

dzień – środa

kolor – ciemnozielony

planeta – Merkury

zapach – akacjowy

kamień – topaz

 

10 życiowych przykazań Panny

 

1. Cierpliwość i praca to klucz do sukcesu.

2. Bywam nieśmiała, a czasami tylko udaję.

3. Każdy żyje dla siebie, ale trzeba też służyć innym.

4. Uwielbiam czystość – zarówno psychiczna jak i na zewnątrz.

5. Trudno mi znaleźć odpowiednią osobę, nie dowierzam, że ktoś jest stworzony dla mnie.

6. Nie lubię bylejakości.

7. Kocham małe, intymne miejsca.

8. Zawsze jest jakieś wyjście.

9. Panna jest dumna, zawsze.

10. Lubię jak na mnie patrzą, nawet tylko dzięki nietypowym strojom.

 

Źródło https://9thhouseastrology.wordpress.com/2015/02/16/allegory-of-the-zodiac-by-martin-schulman/

 

Tagi:

horoskop ,  znaki zodiaku ,  panna , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz