Partner: Logo KobietaXL.pl

Chodzi o Wodnika, czyli osoby urodzone pomiędzy 21 stycznia a 18 lutego. I nawet naukowcy potwierdzają te cechy Wodników. Sprawdzili, kiedy rodzą się ludzie mający największe szanse na sukces. Wyniki badań opublikowano kilka lat temu w czasopiśmie "Psychology Comprehensive" , a prowadził je prof. Mark Hamilton z University of Connecticut.

Analizował ponad 300 życiorysów sławnych ludzi dziedzin takich jak polityka, nauka, literatura, sztuka, rozrywka i sport. Okazało się, że prym wiedzie Wodnik!

 

Dwa typy Wodników

Wodniki mają silną osobowość. Są dwa rodzaj osób spod tego znaku. Jedne nieśmiałe, wrażliwe i cierpliwe, inne żywotne, lubiące szaleć. Oba rodzaje Wodnika mają dar przekonywania, ale też umieją zrozumieć cudze argumenty, jeśli są rozsądne. Jest to jedne z najbardziej tolerancyjnych i pozbawionych uprzedzeń znaków zodiaku.

Wodniki są szczere, otwarte, idealistyczne, inteligentne, myślą logicznie. Wielu z nich to osoby, które mają na koncie rożne wynalazki i innowacje. Nie lubią podążać za tłumem. Pomimo otwartej osobowości, ciężko zawierają przyjaźnie.

Są ludźmi przyzwyczajonymi do pomagania innym, nie zawodzą w potrzebie, jako jedyny znak prawie nie wiedzą, co to jest egoizm! Wodniki mają misję ratowania świata, lubią wspierać innych, nie wiedzą co to zawiść.


Wodnik/foto pixabay

 

Wodnik lubi samotność

Wodniki lubią jednak bardzo chronić swoja prywatność i nie przepadają za zwierzeniami. Mają niewielu przyjaciół, nie tęsknią za dużym towarzystwem, lubią samotność i nie wiedzą, co to nuda. Nie lubią wtrącać się w nieswoje sprawy, nie angażują się w spory, rzadko wchodzą w politykę.

Charakteryzują się opanowaniem i doskonałą równowagą. Szanują przestrzeń innych, ponieważ nie chcą, aby inni naruszali ich przestrzeń, mają opinię bardzo niezależnych.

Lubią pracować na własną rękę i często osiągają finansowy sukces. Ale Wodniki prawie nigdy nie afiszują się pieniędzmi, nie lubią przepychu, nie potrzebują imponować bogactwem. Nawet mając duże konto w banku pozostają skromni i wstrzemięźliwi.

Ludzie urodzeni pod znakiem Wodnika odznaczają się szczególną wrażliwością i uczuciowością. Mogą być otoczeni znajomymi, ale rzadko mają bliskich przyjaciół, którym mogą zaufać.

 

 

Atrybuty Wodnika

Pod znakiem Wodnika urodziło się wiele sławnych osób, takich jak - Cristiano Ronaldo, Michael Jordan, John Travolta, Justin Timberlake, Robbie Williams, Abraham Lincoln i Galileusz, Alicia Keys, Paul Newman, Jackie Robinson, Wolfgang Amadeus Mozart, Shakira.

Ten znak zodiaku jest przedstawiany, jako mężczyzna, który leje wodę z dzbana. Czasem trzyma dzban na ramieniu. Dopiero od niedawna Wodnik przedstawiany jest, jako męski duch wody.

 

Wodnik/foto pixabay

 

Co ceni Wodnik: przyjaźń, wspólnotę, duchowość, miłość, wspólny wysiłek, altruizm, postęp, technologia, cybernetykę, wynalazczość, solidarność, demokrację.

Żywioł. powietrze.

Czas: zima

Charakter: bardzo uprzejmy

Plusy: jest bardzo altruistyczny, kochający, lubi pomóc innym.

Wady: nieprzewidywalny i uparty.

Dzień tygodnia: sobota.

Kolor: turkusowy.

Planeta: Uran

Zapach: paproć i lawenda

Kamienie szlachetne i metale: aluminium, ametyst, akwamaryn.

 

Źródło https://www.vanguardia.com/entretenimiento/galeria/cientificos-descubren-cual-es-el-signo-mas-exitoso-del-zodiaco-LYVL311820

 

Tagi:

horoskop ,  znaki zodiaku ,  wodnik , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót