Partner: Logo KobietaXL.pl

Pierwsze wyobrażenia aniołów istniały już w starożytnym Egipcie i Babilonii. Zawsze to były istoty, będące pośrednikami między bogami a człowiekiem. Często przedstawiano je jako uskrzydlone zwierzęta z ludzkimi twarzami. Starożytnym aniołom przypisywano nawet pewien rodzaj cielesności. Aniołowie często występują w Starym Testamencie Biblia nie mówi jednak wiele o naturze i rodzajach tych bytów, choć wiadomo, że nijak nie przypominają słodkich cherubinków ze skrzydłami. Tak naprawdę Kościół aprobuje tylko trzech aniołów, choć w Bibliotece Watykańskiej jest bardzo stary kodeks hebrajski, w którym oprócz archaniołów Michała, Gabriela i Rafała wymienieni zostali również Uriel, Sealtiel, Jehudiel i Barachiel. Każdy z tych aniołów ma odpowiednio przypisaną główną cechę:

 

- Michał - zwycięski

 

- Rafał - lekarz

 

- Jehudiel - wynagradzający

 

- Gabriel - posłaniec

 

- Uriel - silny

 

- Barachiel - opiekun

 

- Sealtiel - wielbiący.

- Każdy może komunikować się z archaniołami i prosić ich o pomoc – twierdzi słynna wenezuelska angeolog Tibisay Cornacchia. Trzeba jednak wiedzieć, którego o co należy prosić, aby odpowiednio kierować swoje modlitwy. Zdaniem angeologów, każdy znak zodiaku ma swojego opiekuna wśród archaniołów. Warto więc prosić ich o pomoc w trudnych sytuacjach. Sprawdźcie, co niesie październik i jak uniknąć problemów.

 

 

 

Baran

 

Aniołem ochronnym Barana jest Uriel, który pomaga mu przekształcić lęki w pewność siebie i zapewnia im poczucie własnej wartości. Przed Baranem w październiku nowe wyzwania. Powinien prosić Uriela o dużo zdrowia, by sprostać zadaniom. Baran powinien też odciąć się wreszcie od toksycznych ludzi.

 

 

Byk

 

Strażnikiem Byka jest Jehudiel, który oferuje mu czuły, wytrwały, rozważny i konserwatywny charakter. Ale Byk musi teraz trochę odpuścić. Trwanie w gniewie odsuwa go od bliskich ludzi. Powinien zrewidować swoje poglądy i nauczyć się wybaczać.

 

 

Bliźnięta

 

Rafał jest archaniołem, który chroni i towarzyszy Bliźniętom, pomagając im głównie w skomplikowanych sytuacjach zdrowotnych. To bardzo przyda się w nadchodzącym miesiącu, bo Bliźnięta muszą o swoje zdrowie szczególnie zadbać. Nie wolno im odkładać zaplanowanych wizyt u lekarza!

 

 

Rak

 

Aniołem ochronnym znaku Raka jest Gabriel, który oferuje ochronę i pomoc w najtrudniejszych problemach. A te wiszą nad rakiem niczym miecz Damoklesa. Rak musi strzec się swoich wrogów, którzy mu zazdroszczą. Powinien mniej o sobie opowiadać.

 

 

Lew

 

Opiekę Lwa powierzono archaniołowi Michałowi, który zawsze triumfuje nad ciemnością. Lew ma przed sobą wspaniałe przygody, warto poprosić Michała, by wszystko poszło zgodnie z planem. Wystarczy w jego intencji zapalić świeczkę.

 

 

Panna

 

Rafał jest aniołem stróżem tego znaku. To on pomaga odbudować Pannom dyskomfort fizyczny i duchowy. Październik będzie dobrym czasem dla Panien. Rozwiążę się wówczas wiele problemów, ale warto poprosić Rafaela o wsparcie.

 

 

Waga

 

Opiekunem Wagi jest Sealtiel, który czyni je otwartymi i wrażliwymi. Niestety, to często gubi Wagi i w październiku może dojść do poważnych konfliktów. Dlatego Waga niech strzeże się Strzelca, bo on nie zawsze dobrze jej życzy.

 

 

Skorpion

 

Ochrona Skorpiona została powierzona Jehudielowi, którego siła tkwi w uczeniu Skorpiona wdzięczności. To w październiku będzie skorpionom bardzo potrzebna. Pewne sprawy rozwiążą się tylko wówczas, gdy Skorpion okaże pokorę, a to dla niego trudne.

 

 

Strzelec

 

Uriel jest strażnikiem Strzelca, umiłowanego w wolności. To on chroni go w podróżach. I nie chodzi wyłącznie o dalekie wojaże. W październiku Strzelec odbędzie poważną podróż duchową. Przyda mu się pomoc Uriela, bo mogą być trudne momenty.

 

 

Koziorożec

 

Aniołem stróżem Koziorożców jest Barachiel, który obdarza ich spokojem i cierpliwością. To bardzo się przyda, bo nadchodzą kłopoty w pracy. Tylko kamienna twarz ochroni Koziorożca przed problemami, nie warto o nic kopii kruszyć.

 

Wodnik

 

Obrońcą Wodnika jest archanioł Uriel, dawca wolności i kreatywności. W październiku na Wodnika czekają ciekawe propozycje. Musi jednak dobrze wybrać. Warto prosić Uriela o wsparcie.

 

 

Ryby

 

Aniołem stróżem Ryb jest Michał, boska istota, która daje światło, nadzieję i wiarę. To Rybom bardzo się przyda, bo z ich dobrym sercem mogą paść ofiarą osoby, która je wykorzysta. Nawet jednak gdy tak się stanie, Ryby wyjdą na prostą, wzmocnione tym doświadczeniem.

 

Tagi:

horoskop ,  anielski horoskop , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz