Partner: Logo KobietaXL.pl

Kim dokładnie są przewodnicy duchowi? Mallory Leone, uzdrowicielka pracująca z energiami tłumaczy, że „przewodnik duchowy” to niefizyczna istota przypisana do prowadzenia nas w celu osiągnięcia największego potencjału na Ziemi. I chociaż różne kultury mogą nazywać swoich przewodników różnymi imionami, wszystkich łączy niezwykłe podobieństwo.

 

Jak twierdzi Joaquín Cámara, hiszpański badacz życia po życiu - duchowi przewodnicy byli ludźmi takimi jak my: reinkarnowali się dziesiątki razy na Ziemi, eksperymentowali, popełnili błędy, posuwali się naprzód, aż nadszedł moment, kiedy byli w stanie nauczyć się wszystkiego, czego potrzebowali. Od tego momentu przestali reinkarnować się na Ziemi i kontynuowali swój rozwój, przechodząc od życia na niższej płaszczyźnie mentalnej do wyższej.

 

W zależności też od stopnia rozwoju naszej duchowości, czy religii jaką wyznajemy, możemy mieć różnych przewodników. Oto oni:

1. Wniebowstąpieni Mistrzowie

To przewodnicy osób zaawansowanych duchowo. Wniebowstąpiony mistrz, który pojawia się jako przewodnik duchowy, jest istotą, która prowadziła fizyczne życie i przeniosła się na wyższy poziom duchowy – to może być Budda, Kryszna czy na przykład Jezus. Wniebowstąpieni mistrzowie zwykle pracują z większymi grupami dusz, bo ich głównym celem jest pomoc całej ludzkości. Ezoterycy twierdzą, że ci przewdonicy mają dostęp do Kronik Akaszy. Tego rodzaju przewodnicy duchowi z reguły towarzyszą tym, którzy są Mistrzami -Nauczycielami dla innych na Ziemi.

2. Przewodnicy przodkowie

To z reguły nasi dawni przodkowie, którzy roztaczają nad nami opiekę. To oni są głównie utożsamiani z aniołami stróżami.


3. Przewodnicy żyjący na Ziemi

To osoby, które spotykamy „przypadkiem” na naszej drodze życia. Tak naprawdę pojawiają się w określonym celu. Zazwyczaj naprowadzają nas na właściwą drogę.


4. Zwierzęta mocy

W niektórych tradycjach duchowych, takich jak wierzenia rdzennych Amerykanów, naszym przewodnikiem duchowym może być zwierzę. Stąd też określa się zwierzę mocy danej osoby, ma ona też zwierzęcy totem, który zapewnia nauczanie i ochronę.Amanda Meder, która pracuje jako medium, uważa, że przewodnicy zazwyczaj należą do jednej z tych sześciu kategorii: obrońcy, strażnicy bram, nosiciele wiadomości, uzdrowiciele, nauczyciele i przewodnicy, którzy przynoszą nam radość.

I jak mówi - Kiedy nawiążesz kontakt z tymi przewodnikami o prawdziwych wyższych energiach, poczujesz wielkie błogosławieństwo. Podobnie jak rozwijanie jakiegokolwiek związku po raz pierwszy, praca z przewodnikami duchowymi wymaga jednak czasu, poświęcenia i wysiłku.

Skąd jednak wiedzieć, kto jest naszym przewodnikiem? Jak nawiązać z nim kontakt?
Istnieje kilka różnych metod, których możesz użyć, aby znaleźć swojego przewodnika duchowego. Pamiętaj, że nie wszystkie z nich będą skuteczne dla wszystkich, warto wypróbować różne podejścia, aby zobaczyć, które z nich jest dla ciebie. Warto też zauważyć, że nie każda osoba natychmiast spotka się od razu z przewodnikiem duchowym, warto jednak próbować do skutku.

 

Jak więc szukać swojego przewodnika?

1. Intuicja


Czy kiedykolwiek słyszałeś głos w swojej głowie, który mówi, że czas coś zrobić? Skręć w prawo przy znaku stop zamiast w lewo, dokonaj dużej zmiany, nawet jeśli jest to przerażające, lub usiądź wygodnie i posłuchaj, co mówią ludzie… wszystko to są rzeczy, które może ci powiedzieć mały wewnętrzny głos, a jednak często my go odrzucamy. Niektórzy uważają, że ten intuicyjny głos to głos naszego przewodnika duchowego. Pomyśl o tym, bo możliwe, że to twój przewodnik duchowy rozmawia z tobą, tylko ty nie chcesz go słuchać.

2. Medytacja


Niektórzy ludzie szukają swoich przewodników duchowych za pomocą medytacji i jest to jedna z lepszych formuł. Zawsze można zacząć medytować, można znaleźć różne kursy medytacji na żywo lub w Internecie.


3. Świadome śnienie


Podobnie jak medytacja, podróż we śnie – którą niektórzy nazywają poszukiwaniem wizji – jest sposobem na znalezienie przewodnika duchowego przez podświadomość. Jednak w przeciwieństwie do medytacji, podczas podróży we śnie tak naprawdę śpisz. Świadome śnienie to praktyka śnienia w określonym celu – kiedy kładziesz się spać, skup się na tym, o czym chcesz śnić, czyli na spotkaniu z przewodnikiem duchowym. Świadome śnienie może być trochę trudne do opanowania, ale gdy spróbujesz kilka razy, będziesz w stanie to wyćwiczyć.


4. Znaki, symbole i wróżby


Niektórzy przewodnicy duchowi dadzą się wam poznać za pomocą serii symboli i znaków. Wiele osób wierzy, że jeśli chcesz uzyskać odpowiedzi od swojego przewodnika duchowego, musisz zadać mu pytanie, a następnie obserwuj znaki lub wróżby, które dostarczają odpowiedzi. Nie będą one oczywiste, ale symboliczne. Może to być też nieoczekiwane spotkanie na swojej drodze człowieka, który zmieni twoje życie.

 


Pamiętaj jednak, że mimo wielu prób, możesz kontaktu ze swoim przewodnikiem duchowym nie nawiązać od razu, może wymagać to długiego czasu. Przewodnik duchowy może nie być dla ciebie dostępny przez cały czas. Często pojawia się tylko wtedy, gdy jest naprawdę potrzebny – w końcu celem przewodnika jest udzielanie wskazówek. Jednak osoby, które mają ze swoimi przewodnikami kontakt podkreślają, że ich życie stało się inne.

- Praca z przewodnikami duchowymi wzmocni twoją siłę woli, rozjaśni twój umysł i nastrój, pomoże ci w samouzdrawianiu i pomoże ci stać się bardziej współczującym wobec ludzi wokół ciebie – twierdzi Amanda Meder.

 

źródła https://www.amandalinettemeder.com/

https://www.learnreligions.com/what-is-a-spirit-guide-2561758

https://animamundiherbals.com/blogs/blog/what-are-spirit-guides-and-how-do-you-communicate-with-them

 

 

Tagi:

przewodnicy duchowi ,  przewodnik duchowy , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz