Partner: Logo KobietaXL.pl

Wszyscy mamy więc swój znak zodiaku, powiązany z konkretnymi planetami. Babilończycy, którzy rozpoznawali siedem ciał niebieskich, nadali im konkretne cechy. Oto one:KSIĘŻYC

Obrońca

Księżyc łączy się z Matką. Symbolizuje to, co najbardziej znane, podstawową tożsamość, która daje bezpieczeństwo i ochronę. Reprezentuje nasze środowisko emocjonalne, pierwszą tożsamość, tę, która nas chroni, „matkę” hologramu urodzeniowego.

Księżyc pełni rolę wrażliwego opiekuna, wielkiego ojca-matki, który troszczy się o wszystkich. Zwracasz uwagę na potrzeby innych. Jesteś bardzo wrażliwy. Masz tendencję do tworzenia więzi i wzajemnej zależności, które czasami cię tłamszą, ale sprawiają, że czujesz się chroniony i kochany. Zbudowałeś swój dorosły świat, odtwarzając styl podobny do świata, z którego pochodzisz. Przywiązujesz wagę do rodziny i świata matki, stawiasz na wygodę, zwykle jesteś domatorem.

Bywa jednak, że masz tendencję do uciekania od zobowiązań i odkładania lub odrzucania możliwości założenia własnej rodziny z powodu złych doświadczeń. Masz trudności z dbaniem o potrzeby swojego otoczenia, ponieważ czujesz, że odbiera ci to wolność. To zwykle deficyty z dzieciństwa pozbawionego odpowiednich wzorców.MERKURY

Mówca

Z astronomicznego punktu widzenia Merkury jest najbliższą Słońcu planetą, astrologicznie symbolizuje jaźń, dba o połączeniem jej ze światem zewnętrznym. Reprezentuje komunikację werbalną i mentalną, inteligencję, percepcję intelektualną i interakcję między światem wewnętrznym i zewnętrznym.


Ten „Skrzydlaty Posłaniec”, przypomina nam, że wszystko, co istnieje, jest ze sobą powiązane. Jesteś istotą towarzyską, łatwo ci się zaprzyjaźnić, lubisz słuchać innych, wymieniać się pomysłami i opiniami. Naturalnie eksperymentujesz, zadajesz pytania i jesteś ciekawy; uważasz, że każde doświadczenie zawsze przynosi nową naukę. Jesteś dobrym rozmówcą, zabawnym i towarzyskim, lepiej spędzasz czas w towarzystwie niż samotnie.

Bywa jednak, że nie lubisz zmian. Wolisz decydować sam, niż zasięgać opinii innych. Starasz się zachować za wszelką cenę swój wizerunek. Jesteś nieco uparty i samotny mimo ludzi wokół, masz tendencję do trwania przy swoim, nawet jeśli wszyscy myślą inaczej.WENUS

Uwodzicielka

 

Z astronomicznego punktu widzenia Wenus jest drugą najbliższą planetą Słońca i najbliższą Ziemi. Jest to planeta najbardziej podobna do naszej, podobna pod względem wielkości, masy i składu. Wraz z Ziemią (boginią Gea w starożytności) jest to jedyna planeta w Układzie Słonecznym o żeńskim imieniu. Wenus astrologicznie symbolizuje partnera lub kochanka.

Kochasz uwodzić, cieszyć innych i harmonizować otoczenie. Lubisz i zależy ci na byciu w dobrym związku. Cenisz swój wizerunek, lubisz sztukę i kulturę. Jesteś zmysłowym, harmonijnym i dobrym mediatorem, masz tendencję do rozwiązywania konfliktów. Jesteś grzeczny, miły, dobrze traktowany przez innych i dbasz o spokój w swoim otoczeniu.

Ale miewasz też tendencję do konfrontacji i dostrzegania wszędzie wrogów lub konfliktów. Czasami trudno ci dostosować się do norm społecznych i masz wówczas skłonność do odczuwania frustracji lub złości.SŁOŃCE

Przywódca

 

Centrum Układu Słonecznego, planety krążą wokół niego, to centrum grawitacyjne je przyciąga. Swoim światłem i energią oświetla je i ożywia. Słońce wytwarza własną energię, aby ożywić resztę wszechświata. W astrologii symbolizuje rdzeń osobowości, reprezentuje samoświadomą jednostkę, jej zdolność do błyszczenia i bycia w centrum, wyrażania siebie i przewodzenia.

 

Lubisz przewodzić i pełnić rolę lidera w projektach, sprawia ci to przyjemność, gdy prowadzisz innych i jesteś w centrum uwagi. Jesteś pewny siebie, kreatywny, autentyczny, ciepły, lojalny i hojny. Twoja spontaniczność i radość zachęcają innych do wyrażania siebie. Przywiązujesz dużą wagę do swojego ciała i wizerunku społecznego. Odróżniłeś się od swojej rodziny pochodzenia, rozwijając szczególny i osobisty styl życia.
Jednak boisz się często popełniać błędy, dążąc do perfekcji. Czasami ta trudność ze spontaniczną i autentyczną ekspresją hamuje twoje działanie i paraliżuje. Masz tendencję do hartowania się psychicznego i fizycznego. Bycie Słońcem kosztuje, bycie w centrum uwagi nie jest wcale łatwą rolą.MARS

Wojownik

 

Jest to czwarta planeta Układu Słonecznego najbliższa Słońcu. Nazwana na cześć boga wojny z rzymskiej mitologii Mars, czasami nazywany jest czerwoną planetą ze względu na kolor. W astrologii symbolizuje poszukiwanie nowych terytoriów. Reprezentuje naszego wewnętrznego wojownika, który wychodzi, aby zdobyć to, czego chce, tego, który „czerwieni się ze złości” i wychodzi do walki.
Jesteś niezależny i samodzielny, wyruszasz na poszukiwanie życia. Przyzwyczaiłeś się radzić sobie sam i nie oczekujesz, że ktoś ci coś da. Masz wystarczająco dużo odwagi i witalnej energii, by walczyć o spełnienie twoich życzeń. Wyrażasz siebie i swoje potrzeby bez wahania. Ryzykujesz i starasz się pokonać każdą przeszkodę. Twoja silna osobowość ceni sobie niezależność i tak naprawdę nie potrzebujesz innych ludzi. Radzisz sobie z porażką, odzyskując nową energię. Bardzo polegasz na własnej sile.

Czasami jednak działasz wbrew sobie. Wówczas próbujesz zadowolić innych i ukryć swój gniew, ponieważ boisz się odrzucenia. Czujesz się jednak wtedy stłamszony. Bywasz drażliwy i niestabilny. Jeśli czujesz wokół siebie gwałtowną i natrętną energię, wprawia cię to w złość, ale to tylko twoja wina, że przesunąłeś swoje granice.JOWISZ

Przewodnik

 

Jest to najjaśniejsza planeta po Słońcu, największe ciało niebieskie w Układzie Słonecznym, o masie prawie dwa i pół razy większej niż wszystkie inne planety razem wzięte. Symbolizuje naszą zdolność do rozwijania się, zaufania i ekscytacji, aby się doskonalić i dążyć do samoświadomości.

Jesteś z natury pewny siebie, wesoły i entuzjastyczny. Lubisz nowe projekty i wierzysz w płynność rzeczy. Jesteś otwarty i zawsze pełen zaraźliwej energii. Przekazujesz swój entuzjazm w wesoły i hojny sposób. W każdej skomplikowanej sytuacji zwykle widzisz szklankę do połowy pełną. Nie denerwujesz się łatwo i znajdujesz dla siebie naukę w każdej sytuacji, przez którą przechodzisz. Kładziesz nacisk na rzeczy pozytywne, a minimalizujesz te, które nie są przyjemne. Masz transcendentny pogląd na życie, jesteś otwarty na różne filozofie lub ścieżki duchowe. Lubisz przewodzić i wyznaczać kierunek innym. Lubisz projektować się w przyszłości i zawsze myślisz o nowych horyzontach.

Czasami jednak opadasz z sił i wtedy zazwyczaj brakuje ci radości. Brakuje ci momentami poczucia sensu. Wtedy trudno ci syntetyzować, ustalać priorytety i masz tendencję do wikłania się w nieważne szczegóły lub nieistotną krytykę. Masz wówczas skłonność do wątpliwości i sceptycznie podchodzisz do swojego życia.SATURN

 

Ojciec

 

Saturn to ostatnia planeta widziana gołym okiem. Jest to szósta planeta Układu Słonecznego, druga co do wielkości i masy po Jowiszu i jedyna z widocznym z naszej planety układem pierścieni. Jego nazwa pochodzi od rzymskiego boga Saturna. W mitologii rzymskiej Saturn był odpowiednikiem Kronosa, rządził bogami i ludźmi, pożerając swoje dzieci zaraz po urodzeniu, aby go nie zdetronizowały. Saturn słynął z powolności i był kojarzony ze starszym ojcem. W astrologii symbolizuje umiejętność stawiania granic i ładu, dojrzałość i wysiłek budowania realistycznych kryteriów.

Jesteś rozsądny i twardo stąpasz po ziemi, masz umiejętność porządkowania i realizowania projektów. Jesteś pragmatyczny i obiektywny, wyznaczasz sobie cele i nie denerwujesz się, gdy coś nie wychodzi, starasz się iść naprzód i osiągać więcej. Masz ważne talenty, aby odnieść sukces w życiu, takie jak cierpliwość, odpowiedzialność i wytrwałość. Jesteś punktem odniesienia w swoim środowisku, jeśli chodzi o bycie niezawodnym w działaniu, twoja zdolność do zaangażowania, twoja stanowczość i solidność są cenione.

Niestety, często czujesz się uwikłany w cudzą krytykę i żądania. Trudno ci wówczas zaufać sobie i zbudować sukces na swój sposób. Bywa, że miewasz trudności z ustaleniem jasnych granic i sam narzucasz sobie zbyt duże wymagania i obowiązki. Wówczas cierpisz na brak spontaniczności i wyobraźni, jesteś nieelastyczny i surowy, Twoja nadmierna surowość często prowadzi wtedy do izolacji i samotności.

 

 

 

Jakie planety mają wpływ na wasz znak? Sprawdźcie:

 

 

Znaki ognia:

 

Baran - Mars, Słońce

Lew - Słońce, Jowisz,

Strzelec - Jowisz, Słońce

 

 

Znaki ziemi:

 

Koziorożec - Saturn, Mars

Byk - Wenus, Księżyc

Panna - Merkury, Saturn

 

 

Znaki powietrza:

 

Waga - Wenus, Saturn

Wodnik - Księżyc, Merkury

Bliźnięta - Merkury, Jowisz

 

Znaki wody:

 

Rak - Księżyc, Saturn

Skorpion - Mars, Jowisz

Ryby -Księżyc, Wenus

Tagi:

horoskop ,  znaki zodiaku ,  planety , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz