Partner: Logo KobietaXL.pl

Co to jest Feng Fu? To punkt, w którym styka się szyja i głowa, w dowolnym tłumaczeniu oznacza – Pałac Wiatru. To kluczowy punkt na naszym ciele według medycyny chińskiej, która uważa, że nasz ciało jest jednym, wielkim systemem energetycznym.

 

Lodowa terapia Feng Fu to część chińskiej medycyny alternatywnej, pochodzącej od akupunktury. Ta ostatnia to znana na świecie technika, polegająca na działania zdrowotne za pomocą igieł wbijanych w odpowiedni sposób w ciało.

 

Tymczasem tu nie musimy poddawać się aż takim „torturom”. Stymulowanie odpowiedniego miejsca na szyi za pomocą kostki lodu nie jest ani bolesne, ani kosztowne, ani pracochłonne.

 

Technika Feng Fu polega na położeniu kostki lodu (ok 2x2 cm) u podstawy czaszki, tuż pod pierwszymi kręgami, w górnej części szyi. Kładziemy się na brzuchu na łóżku, a kostkę zabezpieczamy szalikiem lub bandażem, aby się nie zsuwała.

 

Najważniejsze jest aby wykonać to raz na czczo, raz przed snem. Regularne wykonywanie tego zabiegu uwolni cie od wielu chorób i pomoże w rożnych dolegliwościach.

 

Przez pierwsze 40 sekund będziesz mieć ochotę, aby kostkę z szyi natychmiast zabrać, ale jeśli wytrzymasz, poczujesz specyficzne ciepło, które terapie uczyni przyjemną. Jest nawet możliwe, że po zabiegu poczujesz euforie, spowodowana gwałtowną ilością endorfin, które dostana się do twojego krwiobiegu

 

Kiedy stosować lodowe Feng Fu i na co pomaga:

 

1. Poprawia jakość snu

 

2.Łagodzi bóle stawów, zębów, bóle głowy.

 

3.Pomaga w leczeniu chorób płuc i chorób układu krążenia.

 

4. Pomaga w dolegliwościach żzołądkowo – jelitowych i chorobach przenoszonych droga płciową.

 

5. Zminiejsza dolegliwości tarczycy.

 

6. Reguluje ciśnienie krwi.

 

7. Pomaga w astmie oskrzelowej.

 

8. Łagodzi objawy PMS

 

9. Pomaga przy chronicznym zmęczeniu, stresie i bezsenności.

 

 

Tagi:

zdrowie ,  medycyna chińska ,  feng fu ,  terapia lodem ,  biała magia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz