Partner: Logo KobietaXL.pl

Grupa krwi ma tam tak wielkie znaczenie, że nawet w porannych wiadomościach podawany jest horoskop dla każdej z grup.

 

 

 

Nie jest to jednak zwyczaj pochodzący z dawnych czasów. Wszak grupy krwi zidentyfikował dopiero w 1901 roku Amerykański naukowiec Karl Landsteiner. W 1916 roku japoński lekarz Kimata Hara powiązał grupę krwi z konkretnym temperamentem. W 1927 roku Takeji Furukawa opublikował serię artykułów zatytułowanych „Badanie temperamentu poprzez grupę krwi”. Na podstawie badań, które prowadził studiując dzieła powstałe od starożytnej Grecji aż po Carla Junga, Furukawa stworzył katalog cech, które przypisał każdej grupie:

 

Grupa krwi 0

Uważa się, że ludzie z grupą krwi 0 urodzili się, aby być naturalnymi przywódcami. Są energiczni, namiętni, optymistyczni, przyjaźni, lojalni i bezproblemowi. Potrafią dobrze komunikować się, wiedząc, jak wyrażać swoje opinie lub krytykę w przyjazny sposób i sprawiać, że druga osoba nie odbiera tego jako ataku, ale jako konstruktywną krytykę i sposób na korzystną zmianę. Są pewni siebie, ambitni, niezależni i realistyczni. Te cechy razem sprawiają, że są doskonałymi szefami. Ponadto mają dobrą intuicję biznesową i podążają bezpośrednio do celu, ponieważ widzą rzeczy z szerszej perspektywy. Myślą o przyszłości i nie przywiązują wagi do drobiazgów. Wady osób z grupą krwi 0 to brak punktualności i to, że czasami ich pewność siebie prowadzi do arogancji i zazdrości.


Grupa krwi A


To osoby sumienne i poważne. Robią wszystko we właściwy sposób. Są to ludzie odpowiedzialni, uczciwi, dobrze zorganizowani, metodyczni i wiedzą, jak zachować spokój. Te cechy sprawiają, że są również uznawani za bardzo dobrych kierowców. Z drugiej strony są zwykle uparci, nieśmiali i otwarcie się na innych wymaga od nich czasu, ponieważ boją się zranienia, są wrażliwi i delikatni. Nie mówią dużo, unikają konfliktów, umieją słuchać innych, są empatyczni.Grupa krwi B


Osoby z grupą krwi B są uważane za wysoce kreatywnych, optymistycznych, przyjaznych i najbardziej towarzyskich ludzi. Jednak są też samolubni, nieprzewidywalni, bywają nieodpowiedzialni i nie lubią przestrzegać zasad. Otwarcie mówią i robią to, co myślą, często nie myśląc o uczuciach innych ludzi ani o zasadach. Lubią się bawić.
Dzięki swojej kreatywności i wyobraźni radzą sobie lepiej od innych w rozwiązywaniu problemów związanych, łatwo dostosowują się do nowych środowisk i lubią uczyć się nowych rzeczy (nawet jeśli szybko tracą zainteresowanie). Bardzo lubiani w towarzystwie.


Grupa krwi AB


To osoby dwubiegunowe - mają dwie osobowości / dwie twarze i są nieprzewidywalne. Mają w sobie aurę tajemniczości i są uważani za najciekawszych ludzi. Zwykle mają wiele różnych hobby, ale szczególnie lubią rzeczy niecodzienne.

Ich osobowość zmienia się szybko w zależności od sytuacji i nastroju, przez co trudno sobie za nimi nadążyć. Są racjonalni i realistyczni, ale jednocześnie marzą i lubią gonić za swoimi mrzonkami. Są pewni siebie i towarzyscy, a jednocześnie skryci. Myślą logicznie, ale pociąga ich także duchowość. Są wrażliwi i łatwi do zranienia, ale jednocześnie nie mają zbytniej empatii dla innych. Chociaż lubią wiele rzeczy, szybko tracą zainteresowanie i przechodzą od jednej czynności do drugiej. Z tego powodu są często uważani za ekscentryków.

 

A jak wygląda procentowo podział na grupy krwi w Polsce? Według krwiodawcy.org tak to u nas wygląda:

  • A Rh+ 32%

  • 0 Rh+ 31%

  • B Rh+ 15%

  • AB Rh+ 7%

  • A Rh- 6%

  • 0 Rh- 6%

  • B Rh- 2%

  • AB Rh- 1%

 

Tagi:

horoskop ,  grupa krwi ,  Japonia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót