Partner: Logo KobietaXL.pl

Samoocena to postawa w stosunku do samego siebie, która wpływa nasz nastrój oraz ma wpływ na nasze zachowania. Podstawą samooceny jest samowiedza, czyli świadomość swoich wad i zalet. Z dobrej samooceny wypływa poczucie własnej wartości i nie ma ono związku z byciem zarozumiałym czy narcystycznym. To realna samoakceptacja własnej osoby.

Te trzy znaki zodiaku dobrze wiedzą, na czym w kwestii samooceny stoją.

 

Baran

Większość Baranów duże poczucie wewnętrznego bezpieczeństwa, opartego na gruntownej wiedzy na swój temat. Barany jednak dochodzą do tego wraz z upływem czasu, muszą sobie same samoocenę zbudować. Jeśli to uczynią, nie pozwalają innym na to, by były niedoceniane czy obrażane. Barany nie poddają się presji, są bardzo waleczne, nie wycofują się z powodu porażki. Wynika to właśnie z ich pewności siebie, wiedzą bowiem doskonale, na jakim polu są dobre. Dlatego nigdy nie podejmą się wykonywania rzeczy, o których nie mają pojęcia. Jeśli Baran mówi ci, że coś potrafi, możesz być tego pewny.

Barany nie pozwalają nikomu ograniczać ich wolności i zrywają natychmiast kontakty z toksycznymi ludźmi.

 

Strzelec

Ma dość swobodny stosunek do życia, kocha podróże i zna swoje wady jak i zalety. Zawsze ma uśmiech na twarzy i wie, że jeśli zechce, może osiągnąć wszystko. Niestety, bywa, że niektórzy Strzelcy miewają czasami zbyt mało wiary w swoje możliwości, co nazbyt często podcina im skrzydła. Większość z nich jednak żyje wedle swojego planu, akceptując swoje wady i nie narzucając innym swoich wartości. Umiłowany w swobodzie Strzelec dobrze wie, że ktoś kto sam kocha wolność, nie może jej odbierać innym. Dlatego Strzelec lubi życie w samotności, bo daje mu to możliwość robienia tego, na co ma ochotę.

 

Skorpion

To jeden z z inteligentniejszych i bardziej przebiegłych znaków zodiaku. Doskonale zna swoje możliwości, umie je wykorzystać do maksimum. Jest sprytny i przebiegły, co często daje mu nad innymi przewagę w życiu. Niestety, bywają Skorpiony, które przeceniają swoje zalety i wówczas wyzwania kończą się porażką. Wiele z nich bardzo szybko weryfikuje jednak swoje poglądy i potrafią odbudować swoja pozycję, choć rzadziej są i takie, które brną z uporem w niewygodną sytuację.

Skorpion bywa trudnym partnerem z powodu swoich wymagań wobec drugiej osoby. Nie zawsze potrafi zrozumieć, że ciężko mu na wielu polach dorównać.

 

Tagi:

horoskop ,  znaki zodiaku , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót