Partner: Logo KobietaXL.pl

Lata przestępne w Europie wprowadził w 45 r p.n.e. Juliusz Cezar, aby rok był zgodny z kalendarzem słonecznym. W Rzymie powtarzano jednak co cztery lata dzień pomiędzy 23 a 24 lutego, 29 lutego występuje w znanym u nas kalendarzu gregoriańskim.

 

 

 

Nie można zaprzeczyć, że 29 lutego to niezwykła data, ponieważ pojawia się w kalendarzu tylko raz na cztery lata, więc osoby urodzone w roku przestępnym mogą obchodzić swoje urodziny tylko w rzeczywistej dacie co 4 lata.

 

 

Ezoterycy sugerują, że osoby urodzone 29 lutego, w latach nieprzestępnych powinny obchodzić je po godzinie 12 w nocy 28, ale obchodów nie można przedłużyć poza piątą rano 1 marca. To ma zapewnić tym osobom szczęście i dobrobyt.

 

 

 

W kulturze popularnej rok przestępny wiąże się z pechem. Prawda jest taka, że ​​w całej historii było wiele katastrof, które przypadkowo lub nie miały miejsce w latach przestępnych: zatonięcie Titanica, początek hiszpańskiej wojny domowej, konflikt między Iranem a Irakiem lub głośne zabójstwa, takie jak Gandhiego (1948), Roberta Kennedy'ego i Luthera Kinga (1968), Lennona (1980) czy Indiry Gandhi (1984).

 

Ale urodzeni 29 lutego są dla odmiany przez ezoteryków uważani za ludzi obdarzonymi przez los.

Astrolożka Gimena Latorre uważa, że osoby urodzone 29 dnia są „wybrańcami”, ponieważ 29 reprezentuje „numer nauczyciela”. Mają więc te osoby mieć dużą intuicję, łatwość nabywania wiedzy, umiejętność analitycznego myślenia.

 

Z tego powodu wyróżniają się w każdej dziedzinie, którą wybiorą. Mają wiele zainteresowań, czasami bardzo rzadkich. Umieją przenikać tajemnice i docierać do tego, co ukryte.

Lubią samotność, choć nie stronią od innych ludzi.

Lubią szukać prawdy, dociekać, obserwować i wyciągać wnioski. Są z natury spokojni, zrównoważeni, nie szukają konfliktów.

Tagi:

horoskop ,  29 lutego , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót