Partner: Logo KobietaXL.pl

Co więcej, nasze drzewo ma wartości i cechy, które generalnie odpowiadają naszym. Centrum celtyckiego wszechświata jest las, a horoskop to drzewa, które są symbolem życia. Horoskop wymienia 21 drzew, które reprezentują typ osoby o konkretnym charakterze i cechach. Indywidualne drzewa mają osoby urodzone w ważnych dniach roku, podczas równonocy - Drzewo Oliwne na jesienną równonoc 23 września i Dąb na równonoc wiosenną 21 marca, oraz podczas przesileń - Brzoza na przesilenie letnie 24 czerwca i Buk na przesilenie zimowe; 22 grudnia. W pozostałych okresach drzewa się powtarzają, są lustrzanym odbiciem roku.

 

 

 

23 grudnia do 1 stycznia - Jabłoń (Miłość) - ma dużo charyzmy, jest i atrakcyjną osobą, o przyjemnej naturze, zalotną, żądną przygód, wrażliwą. Chce kochać i być kochaną, wierna i czuła, bardzo hojna, z talentami naukowymi.

 

02 stycznia - 11 stycznia - Jodła (Tajemnica) - To osoba o niezwykle dobrym guście, dostojeństwie, wyrafinowana, kochająca piękno, ale też uparta, skłonna do egoizmu, choć bardzo dba o bliskich. Ma wiele talentów, wielu przyjaciół i wrogów, jest godna zaufania.

 

12 do 24 stycznia - Wiąz (Szlachetna Mentalność) – Ma dobry gust w ubieraniu się, skromne wymagania. Jest wesoły, ale lubi rozkazywać i bywa apodyktyczny. Bardzo uczciwy, jako partner bardzo wierny. Lubi podejmować decyzje za innych, Człowiek z poczuciem humoru, praktyczny, obowiązkowy.

 

25 stycznia do 3 lutego - Cyprys (Wierność) - Silny, dobrze zbudowany, zdolny do adaptacji, bierze to, co daje życie, jest osobą usatysfakcjonowaną, optymistyczną, bywa, że pragnie pieniędzy i uznania. Nie lubi samotności, jest namiętny i wierny, ale łatwo się denerwuje. Jest pedantyczny i bezinteresowny.

 

04.02 - 08.02 – Topola (Niepewność) - Jest osobą z dużym poczuciem estetyki, ale mało pewną siebie, odważną tylko w ekstremalnych sytuacjach. Lubi ładne otoczenie, czasami czuje się samotny, To dobry organizator, niezawodny w każdej sytuacji, bardzo poważnie traktuje relacje. Ma duszę artysty i dobre wyczucie smaku.

 

09 lutego do 18 lutego – Cedr (Zaufanie) - Umie się przystosować, choć lubi luksus. Cieszy się dobrym zdrowiem. Ma tendencję do pomagania innym, jest pewny siebie, bywa niecierpliwy lubi imponować innym. Ma wiele talentów, jest pracowity, czeka zawsze na jedyną prawdziwą miłość. Potrafi szybko podejmować decyzje.

 

19 lutego – 28, 29 lutego - Sosna (Szczególna) - Uwielbia miłe towarzystwo, jest bardzo solidną osobą, umie sprawić, by życie było wygodne. Jest bardzo aktywna, naturalna, zakochuje się łatwo, ale z reguły na krótko. Łatwo się poddaje, Bywa często rozczarowana życiem, ale szybko wraca do pionu. Niezawodna przyjaciółka.

 

01 marca do 10 marca - Wierzba (Piękna), Melancholijna osoba, atrakcyjna, bardzo empatyczna, kocha piękne rzeczy i ma dobry gust, uwielbia podróże, marzycielka. Bywa kapryśna, szczera, czasami trudno z nią żyć, bo jest bardzo wymagająca, z dobrą intuicją. Czasami lubi kłamać.

 

11 marca do 20 marca - Lipa (Wątpliwość) - Akceptuje to, co daje życie, nie lubi walki, stresu. Nie lubi lenistwa. Często poświęca się dla przyjaciół, bardzo utalentowana, ale zbyt często nie na tyle wytrwała, by to wykorzystać. Lubi narzekać. Bywa, że jest osobą bardzo zazdrosną, ale lojalną.

 

21 marca - Dąb (Odwaga) – To osoba odważna, silna, nieubłagana, niezależna. Ale też wrażliwa, empatyczna. Dobrze stoi na nogach, twardo stąpa po ziemi. Uparty, bezkompromisowy.

 

22 marca do 31 marca - Orzech Laskowy (Niezwykłość) - Jest czarującą osobą, o nic nie prosi. Jest to osoba bardzo wyrozumiała, potrafi zaimponować ludziom, pewna siebie, otwarta. Aktywna w walce o sprawy społeczne i popularna, pełna temperamentu. Ale też kapryśna, zmysłowa, piękna, wrażliwa, uczciwa. Tolerancyjna towarzyszka, z bardzo precyzyjnym poczuciem sprawiedliwości.

 

01 kwietnia do 10 kwietnia - Jarzębina (Wrażliwość) - Pełna wdzięku, radosna, daje bezinteresownie, lubi zwracać na siebie uwagę, kocha życie, emocje, a nawet lubi komplikacje. Ma dobry gust, artystyczny, jest pełna pasji. Lubi dobre towarzystwo, nie zapomina o innych.

 

11 kwietnia do 20 kwietnia – Klon (Otwarty Umysł) - Niezwykła osoba, pełna wyobraźni i oryginalności, ambitna, dumna, pewna siebie, spragniona nowych doznań. Czasem nerwowa, ma dobrą pamięć , szybko się uczy, miewa skomplikowane życie miłosne. Lubi imponować.

 

21 kwietnia do 30 kwietnia – Orzech (Pasja) - To dziwna osoba pełna kontrastów, często samolubna, bywa agresywna, ale też szlachetna, o szerokich horyzontach, niespodziewanych reakcjach. Jest spontaniczny, ma duże ambicje. Nie zawsze jest lubiana, ale jest podziwiana. Słynie z dowcipu, bywa bardzo zazdrosna i namiętna.

 

01.05-14.05 - Topola (Niepewność) - Jest osobą z dużym poczuciem estetyki, ale mało pewną siebie, odważną tylko w ekstremalnych sytuacjach. Lubi ładne otoczenie, czasami czuje się samotny, To dobry organizator, niezawodny w każdej sytuacji, bardzo poważnie traktuje relacje. Ma duszę artysty i dobre wyczucie smaku.

 

15-24 maja - Kasztanowiec (Uczciwość) – Osoba niezwykłej urody, z rozwiniętym poczuciem sprawiedliwości, żywa. Łatwo go zirytować, jest wrażliwy, czasami ma niską samooceną, czasami cierpi na poczucie wyższości. Kocha tylko raz, więc czasami ma trudności ze znalezieniem partnera. Bardzo uczciwy i wierny.

 

25.05-03.06 - Jesion (Ambicja) - Jest osobą wyjątkowo atrakcyjną, żywą, impulsywną, wymagającą, nie lubi krytyki. Osoba ambitna, inteligentna, pełna talentów, lubi igrać z przeznaczeniem, potrafi być samolubna, ale jest bardzo niezawodna i godna zaufani. Czasami jej mózg kontroluje serce, ale bardzo poważnie traktuje swoje relacje.

 

04 czerwca do 13 czerwca - Grab (Dobry Smak) - Dba o swój wygląd, a ma szczęście młodo wyglądać i kondycję ekonomiczną. Ma dobry gust, nie jest samolubny, żyje tak wygodnie, jak to możliwe. Szuka życzliwości, ma wielu przyjaciół. Jest bardzo sumienny, ludzie mu ufają, doskonały organizator.

 

14 czerwca do 23 czerwca – Figowiec (Wrażliwość) - Bardzo silny, jest osobą nieco samowolną, niezależną, nie dopuszcza do dyskusji, kocha życie, swoją rodzinę, dzieci i zwierzęta. Ma dobre wyczucie, dobry humor. Lubi zasłużone lenistwo jest praktyczny, ma wiele talentów i inteligencję. Bardzo zmysłowa i atrakcyjna osoba dla płci przeciwnej.

 

24 czerwca - Brzoza (Inspiracja) - Żywa, atrakcyjna, elegancka, przyjazna, bezpretensjonalna, skromna osoba, nie lubi ekscesów, nienawidzi wulgarności, kocha życie na łonie natury i spokój. Jest mało namiętna, ale pełna wyobraźni, tworzy atmosferę spokoju i satysfakcji.

 

25 czerwca do 4 lipca - Jabłoń (Miłość) ma dużo charyzmy, jest i atrakcyjną osobą, o przyjemnej naturze, zalotną, żądną przygód, wrażliwą. Chce kochać i być kochaną, wierna i czuła, bardzo hojna, z talentami naukowymi.

 

05 lipca - 14 lipca - Jodła (Tajemnica) - To osoba o niezwykle dobrym guście, dostojeństwie, wyrafinowana, kochająca piękno, ale też uparta, skłonna do egoizmu, choć bardzo dba o bliskich. Ma wiele talentów, wielu przyjaciół i wrogów, jest godna zaufania.

 

15 lipca do 25 lipca - Wiąz (Szlachetna Mentalność) Ma dobry gust w ubieraniu się, skromne wymagania. Jest wesoły, ale lubi rozkazywać i bywa apodyktyczny. Bardzo uczciwy, jako partner bardzo wierny. Lubi podejmować decyzje za innych, Człowiek z poczuciem humoru, praktyczny, obowiązkowy.

 

26 lipca - 4 sierpnia - Cyprys (Wierność) - Silny, dobrze zbudowany, zdolny do adaptacji, bierze to, co daje życie, jest osobą usatysfakcjonowaną, optymistyczną, bywa, że pragnie pieniędzy i uznania. Nie lubi samotności, jest namiętny i wierny, ale łatwo się denerwuje. Jest pedantyczny i bezinteresowny.

 

 

05-08-13.08 - Topola (Niepewność) - Jest osobą z dużym poczuciem estetyki, ale mało pewną siebie, odważną tylko w ekstremalnych sytuacjach. Lubi ładne otoczenie, czasami czuje się samotny, To dobry organizator, niezawodny w każdej sytuacji, bardzo poważnie traktuje relacje. Ma duszę artysty i dobre wyczucie smaku.

 

14-23 sierpnia - Cedr (Zaufanie) - Umie się przystosować, choć lubi luksus. Cieszy się dobrym zdrowiem. Ma tendencję do pomagania innym, jest pewny siebie, bywa niecierpliwy lubi imponować innym. Ma wiele talentów, jest pracowity, czeka zawsze na jedyną prawdziwą miłość. Potrafi szybko podejmować decyzji.

 

24 sierpnia - 02 września - Sosna (Szczególna) - Uwielbia miłe towarzystwo, jest bardzo solidną osobą, umie sprawić, by życie było wygodne. Jest bardzo aktywna, naturalna, zakochuje się łatwo, ale z reguły na krótko. Łatwo się poddaje, Bywa często rozczarowana życiem, ale szybko wraca do pionu. Niezawodna przyjaciółka.

 

03 września do 12 września - Wierzba (Melancholia) - Melancholijna osoba, atrakcyjna, bardzo empatyczna, kocha piękne rzeczy i ma dobry gust, uwielbia podróże, marzycielka. Bywa kapryśna, szczera, czasami trudno z nią żyć, bo jest bardzo wymagająca, z dobrą intuicją. Czasami lubi kłamać.

 

13 września - 22 września - Lipa (Wątpliwości) - Akceptuje to, co daje życie, nie lubi walki, stresu. Nie lubi lenistwa. Często poświęca się dla przyjaciół, bardzo utalentowana, ale zbyt często nie na tyle wytrwała, by to wykorzystać. Lubi narzekać. Bywa, że jest osobą bardzo zazdrosną, ale lojalną.

 

23 września – Drzewo Oliwne (Mądrość) - Kocha słońce, osoba obdarzona ciepła osobowością, rozsądna. Jest osobą zrównoważoną, unika agresji i przemocy, tolerancyjna, wesoła, spokojna. Ma dobrze rozwinięte poczucie sprawiedliwości, wrażliwa, empatyczna, nie zna zazdrości, uwielbia czytać i przebywać w towarzystwie ciekawych ludzi.

 

24 września do 3 października - Orzech Laskowy (Niezwykłość) - Jest czarującą osobą, o nic nie prosi. Jest to osoba bardzo wyrozumiała, potrafi zaimponować ludziom, pewna siebie, otwarta. Aktywna w walce o sprawy społeczne i popularna, pełna temperamentu. Ale też kapryśna, zmysłowa, piękna, wrażliwa, uczciwa. Tolerancyjna towarzyszka, z bardzo precyzyjnym poczuciem sprawiedliwości.

 

04 października do 13 października - Jarzębina (Wrażliwość) - Jest czarującą osobą, o nic nie prosi. Jest to osoba bardzo wyrozumiała, potrafi zaimponować ludziom, pewna siebie, otwarta. Aktywna w walce o sprawy społeczne i popularna, pełna temperamentu. Ale też kapryśna, zmysłowa, piękna, wrażliwa, uczciwa. Tolerancyjna towarzyszka, z bardzo precyzyjnym poczuciem sprawiedliwości.

 

14 października - 23 października – Klon (Otwarty Umysł) - Niezwykła osoba, pełna wyobraźni i oryginalności, ambitna, dumna, pewna siebie, spragniona nowych doznań. Czasem nerwowa, ma dobrą pamięć , szybko się uczy, miewa skomplikowane życie miłosne. Lubi imponować.

 

24 października do 11 listopada – Grab (Pasja) - Dba o swój wygląd, a ma szczęście młodo wyglądać i kondycję ekonomiczną. Ma dobry gust, nie jest samolubny, żyje tak wygodnie, jak to możliwe. Szuka życzliwości, ma wielu przyjaciół. Jest bardzo sumienny, ludzie mu ufają, doskonały organizator.

 

12 listopada - 21 listopada - Kasztanowiec (Uczciwość) - Dba o swój wygląd, a ma szczęście młodo wyglądać i kondycję ekonomiczną. Ma dobry gust, nie jest samolubny, żyje tak wygodnie, jak to możliwe. Szuka życzliwości, ma wielu przyjaciół. Jest bardzo sumienny, ludzie mu ufają, doskonały organizator.

 

22 listopada do 1 grudnia - Jesion (Ambicja) - Dba o swój wygląd, a ma szczęście młodo wyglądać i kondycję ekonomiczną. Ma dobry gust, nie jest samolubny, żyje tak wygodnie, jak to możliwe. Szuka życzliwości, ma wielu przyjaciół. Jest bardzo sumienny, ludzie mu ufają, doskonały organizator.

 

02 grudnia - 11 grudnia – Grab (Dobry Smak) - Dba o swój wygląd, a ma szczęście młodo wyglądać i kondycję ekonomiczną. Ma dobry gust, nie jest samolubny, żyje tak wygodnie, jak to możliwe. Szuka życzliwości, ma wielu przyjaciół. Jest bardzo sumienny, ludzie mu ufają, doskonały organizator.

 

12 grudnia - 21 grudnia - Figowiec (Wrażliwość) - Bardzo silny, jest osobą nieco samowolną, niezależną, nie dopuszcza do dyskusji, kocha życie, swoją rodzinę, dzieci i zwierzęta. Ma dobre wyczucie, dobry humor. Lubi zasłużone lenistwo jest praktyczny, ma wiele talentów i inteligencję. Bardzo zmysłowa i atrakcyjna osoba dla płci przeciwnej.

 

22 grudnia - Buk (Kreatywność) - Ma dobry gust, dba o pozory, bywa, że jest materialistą, dobrze organizuje swoje życie i karierę. Jest człowiekiem gospodarnym, dobrym przywódcą, nie podejmuje niepotrzebnego ryzyka, rozsądny. Wspaniały towarzysz życia, lubiący dbać o linię i o zdrowie. Dba o dietę, uprawia sporty.

 

Mówi się, że aby mieć szczęście w życiu, każdy z nas powinien posadzić drzewo, które jest jego patronem. Możemy to zrobić w ogrodzie, w parku, na polu czy w lesie.

Tagi:

horoskop ,  horoskop celtycki , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz