Partner: Logo KobietaXL.pl

W naszym poradniku podpowiadamy, jak wystylizować fryzurę i nie zniszczyć struktury włosa.

Prostowanie włosów bez tajemnic

Wydawać się może, że wyprostowanie włosów to jeden z najprostszych sposobów układania włosów. Nie da się ukryć, że w pewnym sensie tak jest – wyprostowane włosy wystarczy pozostawić „samym sobie”, nie ma potrzeby dodatkowo ich układać czy związywać. Jednak samo wyprostowanie długich włosów to ogromne wyzwanie, zwłaszcza dla posiadaczek naturalnych fal. Najskuteczniejszym sposobem są prostownice do włosów. O czym należy pamiętać, żeby zaszkodzić strukturze włosa?

1. Używaj prostownicy z płytkami tytanowymi lub pokrytymi powłoką turmalinową, nie ciągną one włosów ani nie naruszają zanadto struktury włosów.

2. Warto wybrać prostownicę z jonizacją, dzięki której powierzchnia włosa pozostaje gładka i lśniąca.

3. Nawilżaj włosy przed prostowaniem, ale zawsze prostuj je na sucho; po wyprostowaniu spryskaj je kosmetykiem termoochronnym.

4. Prostuj pasma o takiej grubości, żeby wystarczyło podwójne przeciągnięcie prostownicą.

Loki i fale na żądanie

Kręcone włosy doskonale pasują do luźniejszych stylizacji, a do tego podkreślą Twoją dziewczęcość i naturalność. Jednak jeśli Twoje włosy nie lubią się kręcić, zmuszenie ich do tego może przysporzyć Ci trochę. Używane przez nasze mamy wałki i papiloty zostały już wyparte przez lokówki do włosów. Którą z nich wybrać, żeby nie uszkodzić zanadto struktury włosa?

Najważniejszy, tak samo jak w przypadku prostownic, jest element grzewczy. Starsze, metalowe modele były w stanie zakręcić efektownie włosy, ale niestety – po częstych zabiegach wymagały one dużo regeneracji. Obecnie znacznie popularniejsze są lokówki o powłoce wałka, który dodatkowo wzbogacony jest w keratynę. Dzięki nim loki wyglądają naturalnie, a włos się nie spala. Jeśli stoisz przed zakupem lokówki, wybierz urządzenie z technologią Moisture Protect oraz efektem jonizacji. Dzięki nim włosy będą miękkie i zachowają blask.

Jeśli Twoje włosy są słabe i łamliwe, poszukaj innego sposobu na zakręcenie włosów. Nawet najlepsze lokówki wpływają na strukturę włosa i osłabiają ją, mimo częstego nawilżania. Zanim zaczniesz je kręcić, zadbaj o ich formę: nawilżaj, używaj wcierek, podetnij końcówki. Kiedy Twoje włosy będą zdrowe i silne, loki będą wyglądać lepiej.

Czym stylizować mokre włosy?

Tradycyjne suszarki czy prostownicy nie nadają się do pracy z mokrymi włosami. Jeśli więc wolisz układać włosy zaraz po umyciu, najlepszym wyborem dla Ciebie będą suszarko-lokówki babyliss. Mechanizm suszący zamknięty został w szczotce, dzięki czemu wysuszone włosy nabiorą objętości i puszystości. Połączenie funkcji suszarki i lokówki nie tylko sprawia, że włosy nie będą tak zniszczona, jak przy użyciu tradycyjnej lokówki. Użycie suszarko-lokówki sprawi, że cały proces zajmie Ci kilka minut.

materiał zewnętrzny

 

Tagi:

włosy ,  stylizacja ,  suszarka , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót