Partner: Logo KobietaXL.pl

Wprawne oko bez trudu rozpozna, czy buty zostały zakupione w renomowanym sklepie, czy jest to tak zwane „no name”, czyli tanie, niemarkowe obuwie, dostępne na bazarach w niewygórowanych cenach. Dyskusja na temat: czy tanie znaczy gorsze, trwa od lat i do dziś nie możemy doczekać się jednoznacznej odpowiedzi. Jednak w przypadku butów można pokusić się o stwierdzenie, że kupowanie tanich to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Tanie buty kuszą niską ceną i przyzwoitym na pierwszy rzut oka wyglądem. Jednak już po kilkukrotnym noszeniu tracą fason, sprawiają wrażenie mocno znoszonych. Co akurat im nie grozi, bo tanie buty rozpadną się, zanim zdążymy je porządnie rozchodzić. Niedbale zszyte bądź sklejone słabej jakości klejem, wykonane z lichej jakości materiałów, nie będą nam długo służyły. Wątpliwości budzi też wygoda, szczególnie wrażliwym punktem są podeszwy, które szybko się ścierają lub pękają. Tanie buty warto kupić tylko wtedy, jeśli potrzebne nam jednorazówki. W każdym innym przypadku lepiej zainwestować w obuwie z górnej półki.

Markowe buty najczęściej wykonane są ze skóry, która dopasowuje się do kształtu stopy, nie uciska jej, nie uwiera i nie obciera. Dobrej jakości materiał przez lata będzie wyglądał jak nowy. Może nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że naprawdę dobre buty robione są z jednolitych kawałków skóry, a te gorsze – z połączonych chemicznie skrawków skór. Łatwo zgadnąć, że tylko te pierwsze będą w stanie oprzeć się próbie czasu.

Dobre, markowe buty to nie tylko ładny wygląd, nowoczesne i modne wzornictwo, to także jakość i komfort noszenia. Droższe buty na ogół wychodzą spod ręki lepszego projektanta. A dobry projektant obuwia to artysta w swoim zawodzie. Myśli nie tylko o wyglądzie buta, a ale też o środku ciężkości, wyprofilowaniu podeszwy i obcasa, oraz o amortyzacji stopy. To właśnie te wydawałoby się niuanse sprawiają, że but nie tylko świetnie wygląda, ale i naprawdę dobrze się nosi, nawet kilka lat. Podczas gdy tanie buty potrafią zdeformować stopę i doprowadzić do przykrych kontuzji bądź trwałych deformacji, dobry drogi but będzie nie tylko ozdobą, ale i prawdziwą podporą dla stopy.

Dużym zainteresowaniem na rynku obuwia od lat cieszą się włoskie buty. Wynika to zapewne z wieloletniej tradycji ręcznego produkowania butów przez Włochów, ich niebywałego wyczucia stylu i klasy, oraz faktu, że wielu projektantów mody, także obuwniczej, to właśnie Włosi. Koneser z pewnością od razu rozpozna włoski but renomowanego producenta. I to nie tylko dlatego, że jest znawcą, ale też dlatego, że włoskie obuwie znacząco wyróżnia się na plus na tle całej reszty.

Eleganckie damskie obuwie z Włoch można znaleźć na www.royalpoint.pl

Tagi:

buty ,  moda ,  styl ,  ubiór , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz