Partner: Logo KobietaXL.pl

Sposoby na piękne blond włosy

  • Ochrona przed promieniowaniem UV – słońce ma bardzo niekorzystny wpływ na włosy, szczególnie dodatkowo wysusza te już i tak nie najlepiej nawilżone przez rozjaśnienie. Promienie słoneczne wnikają do wnętrza włosa, drenując jego łuskę, niszcząc DNA i rozrywając białka, przez co włosy stają się bardzo podatne na uszkodzenia. Aby zapobiec takim zniszczeniom należy wyposażyć się najlepiej w spray, który dzięki odpowiedniemu filtrowi UV zabezpieczy włosy przed słońcem.
  • Chroń włosy przed ciepłem – jeśli często korzystasz z suszarki lub prostownicy Twoje włosy nieustannie poddawane są działaniu wysokich temperatur. Staraj się zniwelować ich oddziaływanie poprzez specjalne kosmetyki termo ochronne, które zapobiegną parowaniu i „ucieczce” blond pigmentów z powierzchni włosów lub postaraj się je suszyć zimnym powietrzem bądź ustaw temperaturę prostownicy na nieco niższą niż zazwyczaj.
  • Ochrona przed żółknięciem – niektóre z odcieni blondu wykazują wyjątkowe skłonności do żółknięcia m.in.: słoneczny, mroźny, popielaty i piaskowy. Dzieje się tak z powodu różnego składu farb do włosów, w których występują następujące pigmenty: niebieski, czerwony i żółty. Aby zapobiec żółknięciu warto w pierwszej kolejności wybrać odpowiednią farbę w odcieniu naturalnego blondu. Farby Garnier posiadają w swoim składzie odpowiednią proporcję niebieskiego składnika, który właśnie odpowiada za utrzymanie chłodnego blond odcienia. Oprócz tego można zastosować rozjaśniające płukanki, które będą przeciwdziałały żółknięciu.
  • Olejowanie – farbowane włosy, a szczególnie rozjaśniane blondem to zazwyczaj włosy, które nabierają wysokoporowatych właściwości. Dlatego aby je ujarzmić wskazane jest olejowanie ich na całej długości, a szczególnie końcówek. Wskazane jest, aby używać olejów jak najbardziej naturalnych i bez żadnych domieszek, które mogłyby wchodzić w reakcję z blondem. Wskazane jest użycie olejów takich jak: lniany, sezamowy, rzepakowy, słonecznikowy, a także z pestek winogron i migdałów.
  • Szampon i odżywka – najlepiej kupić te o niebieskawym zabarwieniu, które będą podtrzymywały ładny blond. Szampon powinien być pozbawiony silikonów i nakładany na całą długość włosów. Końcówki swobodnie można myć jedynie odżywką.

Jak uzyskać naturalny blond?

Warto przygotować wcześniej włosy do farbowania, aby nie tylko je ochronić, ale także uzyskać naturalny blond kolor. Możesz to zrobić poprzez zastosowanie płukanki z rumianku i cytryny, które posiadają naturalne właściwości rozjaśniające. Kolejnym krokiem do uzyskania naturalnego blondu może być także samodzielne wykonanie maski do włosów. Będzie Ci do tego potrzebne awokado, żółtka jajek i cytryna. Naturalne składniki najlepiej sprawdzą się nie tylko rozjaśniając włosy, ale także dbając o ich odpowiednie nawilżenie i wygładzenie, dzięki któremu będą pięknie odbijały światło.

Ponowna koloryzacja blond włosów


Najbardziej korzystne jest farbowanie jedynie odrostu. Nakładanie na rozjaśniane wcześniej włosy ponownej porcji utleniacza może je bardzo wysuszyć i zniszczyć. Szczególnie, jeśli wykonujesz koloryzację w domu powinnaś ograniczyć się jednie do nakładania farby od czubka głowy. Jeśli jednak chcesz nałożyć farbę na całe włosy, możesz wcześniej użyć do tego wody utlenionej o stężeniu 3%, która nie będzie działała tak silnie, jak te zazwyczaj dołączane do farb kupowanych w sklepie, których stężenie wynosi 6%.

Tagi:

włosy ,  blond ,  blondynka ,  kolor , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót