Partner: Logo KobietaXL.pl

Różne odcienie brązu

Wbrew pozorom, pod pojęciem “brązu” kryje się wiele różnych fascynujących kolorów. W obszernej palecie brązowych odcieni znajdziemy te, określane “ciepłymi”: miodowe, karmelowe, złociste czy miedziane; jak również stonowane i przygaszone brązy o chłodnej poświacie: czekolada lub cappuccino.

Brązowy kolor pięknie łączy się z innymi barwami: blondem czy rudym, czego przykładem jest ogromna popularność fryzury ombre i jej odmian, jak: bronde i ronze. W ombre, brązowe włosy są urozmaicone blond końcówkami, w efekcie czego obserwujemy kontrast między ciemniejszą nasadą a jasnymi końcami włosów. Przejście pomiędzy dwoma kolorami jest tu jednak bardzo subtelne i łagodne.

Bronde, jak sama nazwa wskazuje, to kombinacja brązu i blondu. W przeciwieństwie do ombre, barwy te są ze sobą na tyle stopione, że całość fryzury sprawia wrażenie świetlistego, słonecznego brązu. Podobną technikę koloryzacji zastosowano w przypadku “ronze”, będącego połączeniem brązu z rudymi refleksami.

 

Brązowe włosy - dla kogo?

Kolor brązowy uznać należy za uniwersalny i odpowiedni do każdego typu urody. Aby jednak mógł maksymalnie wydobyć kobiece piękno, warto zastanowić się nad doborem jego odcienia. Fryzjerzy zauważają, że fryzura w kolorze brązu może wyeksponować barwę tęczówek i zaakcentować rysy twarzy. Brązowy kolor włosów pięknie współgra przede wszystkim z niebieskimi tęczówkami, jednak z powodzeniem podkreśli również zielone i brązowe oczy. Ciepłe odcienie brązu z karmelową, złocistą poświatą będą odpowiednie do jasnej karnacji. Z kolei mroźne i ciemniejsze brązy są dobrym dopełnieniem dla śniadej lub oliwkowej cery.

Farbowanie włosów na brąz

Brąz to kolor, który najłatwiej jest uzyskać podczas farbowania. Tego rodzaju koloryzacja nie obciąża również włosów w takim stopniu jak rozjaśnianie. Otrzymany na drodze farbowania kolor sprawia, że nasza fryzura jest błyszcząca i pełna blasku.

Jeśli Twoje włosy są bardzo jasne lub bardzo ciemne, lepiej jest powierzyć fryzurę w doświadczone ręce fryzjera. W pozostałych przypadkach, koloryzację możesz wykonać samodzielnie. Dzięki farbom bez amoniaku marki L’Oreal Paris, w bezpieczny sposób nadasz włosom trwały i intensywny kolor. Producent oferuje nam szeroki wybór odcieni brązu: od jasno - złotych, przez ogniste i czekoladowe, po te wpadające w czerń. Uzyskany kolor na długo pokrywa włosy, zapewniając im blask i nasycenie.

Jak pielęgnować brązowe włosy?

Gdy stałaś się już posiadaczką pięknej czupryny w brązowym odcieniu, powinnaś zadbać o jej właściwą pielęgnację. Brąz najlepiej prezentuje się na zdrowych, gładkich i nawilżonych włosach. Dzięki kilku prostym zabiegom możesz również znacznie opóźnić blaknięcie i wypłukiwanie koloru.

  • Używaj kosmetyków stworzonych do pielęgnacji włosów farbowanych. Istnieją także szampony i odżywki, które pozwolą utrzymać i pogłębić brązowy odcień włosów.
  • Farbowane włosy w kolorze brązu wymagają ochrony przed promieniami słonecznymi, które przyczynić się mogą do płowienia fryzury. Stosuj zatem szampony i mgiełki z filtrami UV.
  • Regularnie aplikuj na włosy oleje, zwłaszcza te polecane brunetkom: arganowy, z pestek brzoskwini czy moreli, a także oliwę z oliwek.
  • Intensywny odcień brązu podtrzymasz dzięki ziołowym płukankom z kory dębu, nagietka czy krwawnika.

Tagi:

włosy ,  brąz ,  kasztan ,  kolor włosów , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót