Partner: Logo KobietaXL.pl

Zimowy czas sprzyja spędzaniu czasu z ciepłą herbatą pod kocem. Do tego obrazka idealnie pasują romantyczne filmy, które są w stanie ocieplić w chłodne wieczory. Zbliżający się dzień Św. Walentego szczególnie sprzyja miłosnemu repertuarowi. Tysiąc Użytkowników portalu randkowego Przeznaczeni.pl dokonało wyboru najbardziej romantycznego filmu w historii kina.


Na romantyczny wieczór, randkę, zbliżający się dzień Św. Walentego – jaki jest najbardziej romantyczny film o miłości? Ponad tysiąc singli szukających swojej drugiej połówki przez portal Przeznaczeni.pl stworzyło ranking najbardziej romantycznych filmów wszech czasów. Pierwsze miejsce w rankingu z 20% głosów zajęła historia Rose i Jacka’a w obrazie Jamesa Camerona. Zwycięski „Titanic” to również jeden z najbardziej nagradzanych filmów w historii kina -  zdobywca 11 Oskarów, 76 innych nagród i 48 nominacji. Drugie miejsce w rankingu także należy do klasyki gatunku – 12% oddanych w ankiecie głosów przypadło zdobywcy 10 Oskarów - kultowej produkcji z 1939 roku - filmowi „Przeminęło z wiatrem”. „Przeminęło z wiatrem” jest także najdłuższym zdobywcą Oskara w kategorii najlepszy film.Historia namiętnej, ale tragicznej miłości łączącej Scarlett O`Harę z Rhettem Butlerem trwa na ekranie prawie cztery godziny.

Miejsce na podium zamyka film „Pamiętnik”, który przez ostatnie 12 lat zdążył stać się kultowym filmem o miłości. Tę produkcję, jako najpiękniejszy film o miłości, wskazało 10% ankietowanych. Nie jest to tak hojnie nagradzany film jak wcześniej przytoczone, niemniej rola głównego bohatera o imieniu Noah przysporzyła Ryan’owi Gossling’owi zacnego grona wiernych fanek.

Kolejne filmy, które znalazły się w rankingu (w kolejności):

4 miejsce - Miasto Aniołów (8,4%)
5 miejsce - Love story (8 %)
6 miejsce - Masz wiadomość (7,7 %)
7 miejsce - Ja Cię kocham, a Ty śpisz (7,1%)
8 miejsce - Casablanca (7,0 %)
9 miejsce - To właśnie miłość (7,0 %)
10 miejsce - Notting Hill (5,4 %)

Tagi:

miłość ,  single ,  walentynki ,  film ,  singiel , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót