Partner: Logo KobietaXL.pl

Co prawda ortopedzi zalecają obuwie o obcasie nie wyższym niż 5 cm, ale warto mieć w szafie przynajmniej jedną parę wysokich butów na tak zwane wyjście. Żeby buty były wygodne, stosujcie się do poniższych instrukcji:

1. Rozmiar twoich obcasów musi być idealnie dopasowany, niestety to nie obuwie sportowe czy balerinki - tu nie ma miejsca nawet na o pół rozmiaru mniej - nie dasz rady w nich chodzić. Jeśli obcasy mają zakryte czubki palców najlepiej żebyś kupiła o pół rozmiaru większe ponieważ stopa będzie przesuwała się do przodu więc palce nie powinny być zgniecione.

2. Wysokich obcasów nigdy nie kupuj przez internet. Balerinki, klapki czy sportowe obuwie tak, ale nie obcasy.

3. Jeśli już przy pierwszym mierzeniu czujesz pieczenie lub ucisk na stopie - nie kupuj!

4. Możesz mieć pewność, że buty na obcasie z zaokrąglonym czubkiem będą znacznie bardziej wygodne niż te zakończone w szpic.

5. Sprawdź czy obcas jest dobrze wyprofilowany. Powinien znajdować się dokładnie pod kością twojej pięty, a nie jak w przypadku niektórych obcasów - na tylnej części stopy. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że nie stracisz w nich równowagi, a chodzenie w nich nie sprawi ci najmniejszego problemu.

6. Niestety, ale w buty na obcasie musisz zainwestować znacznie więcej pieniędzy niż np. w klapki czy balerinki. Sztuczne tworzywo może spowodować otarcia, odparzenia, buty będą sztywne i szybko stracą swój urok, a ty wraz z nimi. Prawdziwa skóra będzie miękka, dopasuje się do twojej stopy, a buty będą służyły ci przez wiele lat.

7. Nie zapominaj o paznokciach! Jeśli zakładasz obcasy pamiętaj, że powinny być obcięte bardzo krótko. Jeśli będą za długie będziesz odczuwała ból nie do zniesienia, kiedy paznokieć będzie wbijał się w czubek buta. 

8. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z wysokimi obcasami postaraj się na początek kupić te, których marka specjalizuje się w produkowaniu tzw. wygodnych butów.

9. Pamiętaj również, że w lecie stopa jest większa niż zimą więc kupowanie w lipcu butów na Sylwestra może być nietrafionym pomysłem.

10. Przed ważnym wydarzeniem, na którym chcesz pokazać się w wysokich obcasach - poćwicz! Spędź w obcasach około 8 godzin. Idź na spacer, do klubu, zrób zakupy. Nie zakładaj nowych obcasów tuż przed wielkim wyjściem, bo możesz przecenić swoje możliwości.

11. Kobiety, które wolą obuwie sportowe powinny wybierać obcasy z otwartym noskiem.

12. Przed założeniem obcasów wiele modelek smaruje stopy dezodorantem w kulce, aby uchronić je przed odparzeniami i bolesnymi pęcherzami.

13. I pamiętaj - po całym dniu noszenia wysokich obcasów nigdy nie mocz stóp w ciepłej wodzie, bo twoje stopy spuchną jeszcze bardziej. Zrób za to zimny okład z kostek lodu - to w zupełności wystarczy.

 

 

Tagi:

buty ,  moda ,  styl ,  szpilki ,  obcasy ,  jak chodzić na obcasach , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót