Partner: Logo KobietaXL.pl

- Witamy w świecie życzliwości i bezinteresownej pomocy! Zasady działania tej grupy są proste - zanim umieścisz post, to je przeczytaj proszę :) Dzięki. Lądujesz na przymusowej kwarantannie. Obawiasz się ruszyć z domu, okazuje się że potrzebujesz zakupów, masz ważną sprawę do załatwienia, potrzebujesz porady lub po prostu rozmowy z kimś, potrzebujesz pomocy dla dziecka (żeby była jasność - nie chodzi o opiekę nad dzieckiem ;)). A może psa trzeba wyprowadzić lub przejąć na jakiś czas. Lub cokolwiek innego. A więc w takiej sytuacji piszesz tu i razem dogadujemy się - kto i jak może pomóc. Pamiętajcie, że piszemy tu raczej o pomocy nieodpłatnej. Nie oferujemy i nie prosimy o pomoc niezgodną z powszechnie obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Starajmy się trzymać tematu grupy. Ważne - nie siejmy paniki i nie rozpowszechniajmy fake newsów. Nie dziękujemy za dodanie do grupy i nie witamy się - wiem, że to miłe, ale troszkę wprowadza zamieszanie. Piszmy tylko konkretne posty. Grupa jest przestrzenią dla przyjaznej komunikacji. Nie jest miejscem na złośliwości, hejt, wyśmiewanie się, uprzedzenia ani przytyki osobiste. Łamanie tych dość prostych zasad może się wiązać z usunięciem z grupy. --- Jeżeli piszecie posty, dodawajcie hasztagi (łatwiej będzie się zorganizować) #pomoge - jeżeli oferujesz konkretną pomoc #potrzebuje - jeżeli potrzebujesz czegoś, a z różnych powodów związanych z obecną sytuacją nie możesz tego samodzielnie zorganizować #dzielnica - w jakiej dzielnicy mieszkasz. - czytamy w regulaminie.

Ilość członków rośnie lawinowo i już są pierwsze podziękowania za otrzymana pomoc. Nie chodzi tylko o zakupy czy wyprowadzanie psa. Zgłaszają się lekarze, którzy oferują wstępne konsultacje przez telefon, bo zamknięto przychodnie, korepetytorzy, pedagodzy, psychologowie. Część osób oferuje chęć choćby rozmowy z tymi, którzy ten czas muszą spędzić w samotności.

Jesteś z Lublina? Pomóż dotrzeć do potrzebujących! Ponieważ nie wszyscy starsi ludzie korzystają z facebooka, możesz im pomóc! Zadzwoń do sąsiadów, znajomych, rodziny, zapytaj, czy potrzebują wsparcia. Potem zgłoś te potrzeby na grupie Widzialna Ręka.

Tagi:

pomoc ,  Lublin ,  Widzialna Ręka ,  koronawirus ,  zostanwdomu , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót