Partner: Logo KobietaXL.pl

Australijscy naukowcy przeanalizowali zdolności poznawcze starszych pracowników, okazało się, że ludzie po 4 roku życia powinni pracować znacznie krócej, niż pracują obecnie.

Wyniki opublikowano w Melbourne Institute Worker Paper. Okazało się, że osoby w wieku ponad 40 lat powinny pracować 3 dni w tygodniu!

Naukowcy skupili się na takich umiejętnościach jak abstrakcyjne myślenie, pamięć, myślenie wykonawcze. Idealnie było, gdy pracownicy pracowali 2 godzin tygodniowo. Ich wydajność znacznie spadała, gdy pracowali godzin tygodniowo.

Prof. Colin McKenzie, autor badań, twierdził, że poziom zdolności intelektualnych jest związany bezpośrednio z czasem pracy. Im był dłuższy, tym więcej było zmęczenia i stresu, co rzutowało na wydajność.

Co gorsze, ponad 30 godzin pracy tygodniowo może mieć wręcz negatywny wpływ na mózgi mężczyzn w średnim wieku. Nie są znane przyczyny takiego stanu rzeczy, ale pewne jest, że ludzie w starszym wieku nie wytrzymują wielogodzinnego dnia pracy. Zdaniem badaczy, wcale nie jest wskazane, aby pracować na pełnym etacie do 67 roku życia, jak uważa większość rządów na świecie.

 

https://successfulflow.co/people-over-40-should-only-work-3-days-a-week-experts-say/

 

Tagi:

praca ,  kariera ,  społeczeństwo , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót