Partner: Logo KobietaXL.pl

Yehor podczas Mistrzostw Polski, które odbywały się w czerwcu tego roku w Krakowie, przy wykonywaniu skoku - podwójnego salta w przód - doznał poważnego urazu kolan podczas lądowania. Jeśli mu nie pomożemy, jego dalsza kariera sportowa nie będzie możliwa.

Yehor od trzech lat mieszka w Polsce. Swoją karierę gimnastyczną rozpoczął w Ukrainie, w mieście Biała Cerkiew. Udało mu się dojść do poziomu, który umożliwił trenowanie w kadrze olimpijskiej. Przeprowadził się do Polski, aby rozpocząć studia i kontynuować swoją przygodę z tym sportem. Od kilku lat trenuję pod barwami KS AZS AWFiS Gdańsk.

Yehor dwa razy był mistrzem Polski.

Zajął pierwsze miejsce podczas Mistrzostw Polski w skoku przez stół gimnastyczny w 2021 i 2022 roku. Został również wicemistrzem Polski w ćwiczeniach wolnych, na kółkach gimnastycznych oraz brązowym medalistą w ćwiczeniach na drążkach.

- Niestety, uraz moich kolan wykluczył mnie ze sportu. Teraz najważniejsze są operacje i rehabilitacja. Całość leczenia wyniesie około 75 tysięcy złotych. Sam nie dam rady tyle uzbierać – mówi Yehor.

Pierwszą operacje już miał, kosztowała blisko 20 tysięcy złotych. Pieniądze zebrali jego rodzice, rodzice jego dziewczyny, pomógł szef Yehora z pracy. Klub AZS Gdańsk uruchomił zbiórkę. Yehor wymaga kilku skomplikowanych zabiegów, pierwsza operacja trwała ponad 3 godziny.

 

Na jednej operacji się nie skończy.

- Na jednej operacji się nie skończy. Na razie wykonano rekonstrukcję ścięgna oraz mocowania uszkodzeń za pomocą śrub. Kolano miało całkowite uszkodzenie wiązadła krzyżowego tylnego i torebki tylnej prawego stawu kolanowego. Do tego uszkodzenie korzenia tylnego łąkotki przyśrodkowej i częściowe uszkodzenie ścięgna mięśnia podkolanowego prawego. Czeka mnie naprawdę długa i kosztowna droga do zdrowia. Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się operacja drugiego kolana. To dla mnie bardzo trudny czas, ale nie poddaję się, walczę o swoje zdrowie, o swoje marzenia, o powrót na podium - mówi Yehor.

Możecie wspomóc młodego sportowca wpłacając na jego zbiórkę https://www.siepomaga.pl/yehor?fbclid=IwAR2CNcrfrSLn4A0hQjUjkuAMdLnKUfSbd--kYCkxbCTtuuLBrUSFLo6jqD4

 

Tagi:

pomoc ,  społeczeństwo , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót