Partner: Logo KobietaXL.pl

Pięć stawek podatkowych, zawierających już daninę na rzecz ZUS. Najniższa - 19,5%, najwyższa - 40%

 

Jeszcze dwa tygodnie temu szef Komitetu Stałego Rady Ministrów zapowiadał, że szczegóły dotyczące nowego systemu podatkowego poznamy za 3-4 tygodnie. Dziś okazuje się, że na konkretne stawki będziemy musieli poczekać aż do połowy listopada.

 

Powód jest prozaiczny. Konkretne dane będą możliwe do uzyskania dopiero po wymianie danych między ZUS-em a urzędami skarbowymi. Odpowiednia ustawa umożliwiająca tę wymianę została już uchwalona przez Sejm i miała właśnie trafić do Senatu. Prace Senatu zostały jednak zablokowane przez wicemarszałka Bogdana Borusewicza (PO), który ogłosił 2-tygodniową przerwę w obradach Senatu. Tym samym uniemożliwione zostały głosowania nad oczekującymi na uchwalenie ustawami.

 

Kolejnych szczegółów dotyczących nowego systemu podatkowego dostarczyły jednak wczorajsze wypowiedzi Henryka Kowalczyka. Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej, potwierdził, że nowy podatek będzie łączył w sobie wszystkie dotychczasowe daniny "okołopłacowe", tj. podatek dochodowy, składki ZUS oraz składkę zdrowotną. Pisaliśmy o tym tutaj

 

 

 

Henryk Kowalczyk potwierdził, iż w nowym systemie zmieni się ilość stawek podatkowych. Ich ilość wzrośnie do czterech lub nawet pięciu.

Jakie są perspektywy? Czytaj na zus.pox.pl

Tagi:

prawo ,  podatki ,  ZUS ,  społeczeństwo , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót