Partner: Logo KobietaXL.pl

Wyrok zapadł w marcu 2021 roku. Bliźnięta mieszkają u rodziny zastępczej w Valladolid. Biologiczna matka może je odwiedzać raz na tydzień przez dwie godziny. Uważa, że to zdecydowanie za mało i walczy o to, by dzieci mogły być razem z nią. Nawet teraz, pomimo wyroku Sądu Najwyższego, zapowiada dalszą kampanię.

 

Powodem odebrania jej dzieci nie jest jednak wiek matki. Dzieci zostały zabrane niedługo po urodzeniu. Junta de Castilla y Leon i Sąd Prowincjalny w Burgos uznał, że z powodów swoich cech emocjonalnych Maurizia Ibanez nie jest zdolna do opieki nad bliźniętami.


Murizia straciła w ten sam sposób swoją starszą córkę. Sprawę założyła jej własna siostra zaniepokojona brakiem odpowiedniej opieki nad dziewczynką. Dziecko, które dziś ma 11 lat, odebrano jej w 2014 roku.

 

Matka nie może się jednak pogodzić ze stratą swoich dzieci. Uważa, że decyzja sądu jest dla niej krzywdząca. Bliźnięta mają już cztery lata.

Na filmie kobieta opowiada o tym, jak pierwszy raz została matką w wieku 58 lat, urodzenie bliźniąt było jednak trudniejsze. Szukała pomocy w wielu klinikach, pomoc otrzymała w Nowym Jorku. 

 

źródła https://www.youtube.com/watch?v=_rjR7UhyOrE&ab_channel=ElPa%C3%ADs

https://www.elperiodico.com/es/sociedad/20210301/el-supremo-ratifica-la-retirada-de-la-custodia-a-la-mujer-que-tuvo-mellizos-con-64-anos-supremo-custodia-madre-mellizos-64-anos-11552036

https://www.antena3.com/noticias/sociedad/el-supremo-ratifica_20210302603e64c86716f000010af6cb.html

 

Tagi:

prawo ,  społeczeństwo ,  matka , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót