Partner: Logo KobietaXL.pl

Wszyscy chcemy tanio kupować i często wybieramy sklepy, w których wiele produktów jest po okazyjnej cenie. Czy jednak zastanawiałyście się kiedyś, jak to możliwe, że kosztują tak mało?

 

To wynik tego, że wielu producentów korzysta z niewolniczej pracy ludzi na całym świecie. Czy wiecie, że większość kakao pochodzi z Wybrzeża Kości Słoniowej? Czy jedząc ulubioną czekoladę myślicie o tym, że ziarna kakao dźwigają dzieci poniżej 10 roku życia?

W Liberii, która produkuje gumę właściciele plantacji używają do pracy niewolników – byłych bojowników wojny domowej. Są wśród nich również małe dzieci.

 

Małe dzieci są wykorzystywane również w kopalniach diamentów czy przy uprawie kawy. W Kazachstanie całe rodziny pracują przy zbiorze tytoniu po 13 godzin dziennie. Dzieci mają cięte rany od liści na całym ciele.

Od lat największym koncernom stawiane są podobne zarzuty. Nie oparła się im choćby firma Nestle, o czym pisał jakiś czas temu Forbes

Wiele smartfonów i tabletów produkowanych jest w Chinach, gdzie również ludzie zmuszani są do pracy za grosze po kilkanaście godzin na dobę. Zobacz, jak muszą żyć i pracować inni, żebyś mogła kupić ulubioną czekoladę czy kawę..

 

screen youtube

Tagi:

prawo ,  niewolnictwo ,  kawa ,  kakao ,  czekolada , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz