Partner: Logo KobietaXL.pl

W piątek do jednej z mieszkanek Lublina zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się jako policjantka Małgorzata Żmuda. Kobieta oświadczyła, że bierze udział w akcji rozpracowywania oszustów. Jednak by działania przyniosły efekt i zatrzymanie było możliwe potrzebna miała być pomoc seniorki. W tym celu fałszywa policjantka poprosiła mieszkankę Lublina o przekazanie jej oszczędności, które funkcjonariusze planowali wykorzystać w akcji zatrzymania niebezpiecznych oszustów. Po działaniach wszystkie kosztowności miały być jej zwrócone.

 

92-letnia mieszkanka Lublina udała się do banku, gdzie w skrytce miała zdeponowane ruble i dolary w postaci złotych monet. Staruszka w bramie jednej z kamienic w centrum miasta przekazała podstawionemu „policjantowi” torbę wypełnioną złotem.

 

Gdy emerytka zorientowała się, iż padła ofiarą oszustwa zgłosiła się do komendy. Jak wstępnie ustalono wartość utraconych monet może opiewać nawet na 1,2 miliona złotych.

 

Policjanci poszukują sprawców. Przypominają, że podczas prowadzonych działań nigdy nie proszą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy. Jeżeli dzwoni osoba przedstawiająca się za funkcjonariusza i prosi o pieniądze, można być pewnym, że ma się do czynienia z przestępcą. W takim przypadku należy jak najszybciej zgłosić sprawę prawdziwym policjantom i pod żadnym pozorem nie przekazywać oszczędności!

 

źródło http://lublin.lubelska.policja.gov.pl/llu/informacje/aktualnosci/110974,92-latka-oszukana-na-rekordowa-sume-Apelujemy-o-wyjatkowa-ostroznosc.html

 

Tagi:

oszustwo ,  policja ,  prawo , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz