Partner: Logo KobietaXL.pl

Przeprowadzona analiza wymiarów Miss Ameryki, Króliczków Playboya, a także badania nad oceną atrakcyjności figury kobiecej przez mężczyzn, skłoniły Devendrę Singh do wniosków, iż najatrakcyjniejsze kobiety to takie, których wskaźnik WHR jest niski i oscyluje wokół wartości 0,7. Podążając dalej tym tropem, nie waga, a kształt przesądzają o uznaniu kobiety za atrakcyjną lub też nie. W tym kontekście wskaźnik WHR jest nieświadomie odbieraną przez mężczyzn informacją, zaświadczającą o zdrowiu, płodności i seksualności kobiety.

Victoria Simpson, Gayle Brewer oraz Colin Hendrie postanowili dowieść, że to nie wskaźnik WHR, a sama szerokość bioder kobiety może świadczyć o jej zachowaniach seksualnych. By dowieść swoich racji, grupa naukowców przeprowadziła badania, w których udział wzięło 148 kobiet w wieku 18-26 lat. Kobiety poddane były wielu testom, pytano je o liczbę partnerów, jakość relacji oraz utratę dziewictwa, zmierzono im także biodra (szerokość miednicy, nie obwód). Wszystkie dane poddano dokładnej analizie korelacji. Wyniki okazały się zaskakujące. Otóż wykazano związek pomiędzy szerokością bioder a ilością partnerów seksualnych, także tych przygodnych „na jedną noc”. Kobiety o szerszych biodrach deklarowały większą ilość partnerów seksualnych niż te o węższych. Wyniki te skłoniły badaczy do wniosków, że szerokość bioder może wpływać na zachowania seksualne kobiet.

Wyniki powyższych badań wydają się interesujące, jednak nie zmieniają wiele w podejściu do zachowań seksualnych ludzi, w tym kobiet. Wskazują nowy kierunek, jednak nie dostarczają odpowiedzi na wiele pytań. Kobietom, które urodziły dziecko, często poszerzają się biodra, czy oznacza to, że po porodzie chętniej będą angażować się w przelotne romanse?Poza tym istotna korelacja pomiędzy szerokością bioder a liczbą partnerów seksualnych nie daje podstaw do mówienia o wpływie. Co więcej, autorzy badań przebadali jedynie młode kobiety, a kobiecość i życie seksualne nie kończą się w wieku 26 lat.

Co wpływa na ilość związków miłosnych, w które angażują się kobiety, na ich jakość i trwałość? Co przesądza o temperamencie kobiety? Odpowiedź: szerokość jej bioder wydaje się być nadto uproszczona. Znacznie ciekawszych danych mogą dostarczyć badania dotyczące zachowań seksualnych, jakie przejawiają jednostki o różnych osobowościach, naznaczone innym rysem charakteru, w tym kontekście narcystyczni mężczyźni i histrioniczne kobiety mogą pochwalić się ilością miłosnych podbojów.

Więcej:

  • Simpson, V., J., Brewer, C., Hendrie, C., A. (2014). Evidence to Suggest that Women's Sexual Behavior is Influenced by Hip With Rather than Waist- to- Hips Ratio. Archives of Sexual Behaviour, DOI 10.1007/s10508-014-0289-z.
  • Singh, D. (1993). Adaptive significance of female physical attractiveness:Role of waist-to-hip ratio. Journal of Personality and Social Psychology, 65, 293–307.
Kamila Pasek
 
 
Autor: Kamila Pasek www.psychologia-społeczna.pl

Tagi:

seks ,  kobieta ,  seksualność , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót