Reklama:

1. Macie ten sam priorytet życia

Mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają, jednak rzadko prowadzą do dobrego i długotrwałego związku. Zgodność jest naprawdę kluczem do sukcesu, jeśli chcemy zbudować głęboki i trwały związek.

Czasami gdy jesteście w tej samej przestrzeni, sprawia, że życie jest piękniejsze. Jeśli macie podobne cele i widzicie przyszłość ze sobą, to jesteście na dobrej drodze.

2. Szanujecie się nawzajem

Zdrowy związek zaczyna się od wzajemnego szacunku. Kiedy szanujesz partnera, a on szanuje Ciebie, związek ma duże szanse, aby rozkwitnąć – w najlepszym tego słowa znaczeniu. Komunikacja się poprawia, zaangażowanie się pogłębia, zaufanie mnoży, a  poziom satysfakcji przebija się przez dach.

3. Lubicie żartować

Bardzo ważne w związku jest, jak partnerzy potrafią się pocieszyć i rozśmieszyć. Wspólne przeżywanie radości w relacjach to nie tylko zabawa, to coś więcej – wdzięczność, inspiracja, wzajemne zaciekawienie. Pary, które używają poczucia humoru, by podkreślić swoją empatię oraz przywiązanie dla drugiego, sporo na tym zyskują.

I nie zapominajmy, dobry żart wypowiedziany w odpowiedniej chwili może zapobiec kłótni.

4. Wybaczacie

To, że nikt nie jest idealny, to wiemy. To, że każdy z nas popełnia błędy, też wiemy. Jednak czy wiecie, że nieumiejętność wybaczenia powoduje powroty do konfliktów, które z czasem mogą zniszczyć wasz związek? Wytykanie błędów i ciągłe przypominanie o nich niczego pozytywnego nie wniosą.

Wybaczenie to wielka wartość. Jeśli kochasz – wybaczasz. Pod warunkiem, że ukochana osoba szczerze rozumie swoje winy i żałuje.

5. Akceptujecie

Miłość nie polega na kochaniu kogoś za jego zalety czy wyobrażeniu, jaki mógłby być. Kocha się mimo wad i mimo błędów, które czasami każdemu się zdarzają. Jeśli już na początku chcesz zmienić coś w swoim partnerze, może to świadczyć o złym dopasowaniu.

Pamiętajmy, że akceptacja przesądza też o tym, czy w naszym związku partnerskim koncentrujemy się na tym, co nas dzieli czy łączy.

6. Ufacie

Zaufanie do siebie stanowi podstawę dobrego związku. Jeśli partnerzy żyją w braku zaufania do siebie, ich związek zaczyna przeradzać się w więzienie i jest skazany na kryzys i rozpad.

Uświadommy sobie, że zaufanie wymaga czasu i bądźmy szczerzy wobec ukochanej osoby. I przede wszystkim, nie okłamujmy się wzajemnie, bo to pozostawia blizny, czasami niewidoczne dla oczu.

Ufaj, szanuj i bądź blisko! Często bowiem zapominamy, że związek i miłość nie są dane raz na zawsze – to nieustanna praca, ciągle szlifowana sztuką kompromisu i wybaczania.

Aleksandra Dymanus
 
 
Autor: Aleksandra Dymanus  www.psychologia- społeczna.pl

Tagi:

miłość,  związek,  kobieta,  mężczyzna, 

Zostaw komentarz:


    Brak komentarzy


Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót