Partner: Logo KobietaXL.pl
  1. Nie wmawiaj sobie, że czegoś nie potrzebujesz lub nie chcesz, jeśli tak nie jest. Jest to łatwe zwłaszcza dla kobiet, aby przekonywać same siebie do tego, by otrzymywać w seksie mniej, niż rzeczywiście chcemy. Jesteśmy uczynne i boimy się odrzucenia, dlatego szybciej przychodzi nam rezygnacja z własnych potrzeb. Prawda jest jednak taka, że niezaspokajanie potrzeb prowadzi do chronicznej frustracji. Każdy związek wymaga kompromisów, ale nie wyrażając własnych opinii i potrzeb, narazimy siebie na niezadowolenie i niechęć wobec partnera. Najważniejsze jest to, by dowiedzieć się, czego naprawdę potrzebujemy, bez czego nie możemy żyć, czego pragniemy w łóżku i co da nam spełnienie. Z reszty można zrezygnować i zachować wspaniały, satysfakcjonujący związek.
  2. Dziel się swoimi potrzebami i uczuciami z partnerem. Jeśli nie możesz wprost powiedzieć swojemu partnerowi, czego potrzebujesz w łóżku, nie powinieneś z nim sypiać. Dobry, satysfakcjonujący seks możemy osiągnąć, gdy czujemy się bezpieczni i swobodni w każdym aspekcie. Jeśli będzie ogarniał nas strach przed wyrażeniem siebie, seks nigdy nie przekroczy poziomu przeciętności. Zdrowy seks=zdrowa komunikacja. Partner się NIE DOMYŚLI, czego oczekujemy, gdy mu tego nie powiemy wprost.
  3. Zaakceptuj swoje ciało takie, jakim jest. Wiem, że czasem łatwo jest to powiedzieć, ale dopiero prawdziwy kontakt i akceptacja naszego ciała sprawi, że zupełnie się rozluźnimy, nie myśląc o każdej fałdce, bliźnie czy pieprzyku. Dzięki temu będziemy mogli czerpać pełną radość z seksu. Dopiero gdy osiągniesz pełną samoświadomość swojego ciała i seksualności, poznasz smak radości czerpanej z seksu i orgazmów.
  4. NIGDY nie używaj seksu jako nagrody lub jego braku jako kary.W dawnych złych czasach kobiety wierzyły, że utrzymywanie mężczyzny na dystans sprawi, że będzie się on zachowywał tak, jak kobieta to sobie wymyśliła (absurd). W ten sposób sprowadzasz seks do formy mało wyrafinowanego szantażu, który pod względem psychologicznym traktowany jest w kategoriach przemocy seksualnej i psychicznej.
  5. Żadnych zwierząt w sypialni. Możemy kochać nasze zwierzaki i na pewno tak jest, jednak w sypialni powinna panować intymność. Zwłaszcza psy i koty są bardzo terytorialne i mogą warczeć, drapać, miauczeć, a nawet wskakiwać nam na łóżko, próbując włączyć się do zabawy. Każdy z takich dystraktorów (rozpraszaczy) może spowodować problemy natury fizjologicznej. Zwierzaki powinny mieć swoje miejsce w innym pomieszczeniu niż Wasza sypialnia.
  6. Miej poczucie humoru.Nie zawsze jest idealnie taki, jaki sobie wymarzymy. Zdarzają się sytuacje zabawne, czasem trzeba zmienić scenariusz. Spokojnie. Nabierz dystansu do siebie i do całej sytuacji. Seks to nie tylko intymność, ale też świetna zabawa. I tego się trzymaj.
  7. Doceniaj dawanie i branie. Najlepszy seks jest wtedy, gdy obie strony próbują i chcą dać satysfakcję sobie nawzajem, nie zapominając przy tym o własnych potrzebach. Niesamowite umiejętności „techniczne” są niczym, jeśli nie masz poczucia, że partnerowi naprawdę zależy na Twojej przyjemności.

Po prostu. Cieszcie się seksem i sobą nawzajem!

 

Monika Kotlarek

artykuł z portalu psychologia.społeczna.pl

Tagi:

seks ,  dobry seks ,  kobieta ,  mężczyzna , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót