Partner: Logo KobietaXL.pl

Anoreksja seksualna to niskie zainteresowanie seksem. Tak jak w przypadku problemów z jedzeniem, anoreksję nazywa się jadłowstrętem, tak w tym przypadku osoba cierpi z powodu niechęci do uprawiania seksu.

 

Przypadłość jako się rzekło, wcale nie jest rzadka. Cierpi na nią 4 na każde dziesięć kobiet i trzech na dziesięciu mężczyzn, według doniesień Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego.

 

Lekarze, genezy szukają w dzieciństwie i w odrzuceniu przez rodziców. Chora uważa się za osobę nieatrakcyjną, szczególnie w aspekcie fizycznym, ma niską samoocenę. Nie tylko wzbrania się przed seksem, ale uruchamia mechanizm zaprzeczenia, jakoby seks mógł być związany z jakąkolwiek przyjemnością. Z czasem ciało zaczyna być odporne na bodźce, a każde zbliżenie traktowane jest jak trauma.

 

Anoreksja seksualna może też mieć związek z depresją, niedoczynnością tarczycy, występować może u osób kiedyś zgwałconych, albo u kobiet po mastektomii.

 

Osoby cierpiące z tego powodu unikają wszelkich kontaktów czy zachowań, które mogłyby prowadzić do uprawiania seksu. Leczenie opiera się przede wszystkim na terapii u specjalisty. Zalecane są również metody pomagające na nowo nawiązać kontakt z ciałem- masaże, joga, techniki relaksacyjne i oddechowe.

Tagi:

seks ,  kobieta ,  anoreksja ,  anoreksja seksualna , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót