Partner: Logo KobietaXL.pl

Szereg różnych badań pozwoliło na stworzenie listy cech pożądanych:

 

1. Idealny wskaźnik masy ciała

 

Wskaźnik masy ciała (BMI) jest określany na podstawie relacji między wzrostem a wagą. Badania pokazują, że współczynnik 20,85 okazał się być najlepszym dla kobiet . Mężczyźni uważają to za oznakę dobrego zdrowia i dobrego potencjału rozrodczego.

 

Ale jest więcej powodów, by pokochać swoje krągłości. Psycholog Devendra Singh z University of Texas badała stosunek talii do bioder (WHR).

Kobiety z WHR 0,7 - co oznacza, że talia jest znacznie węższa niż biodra - są najbardziej pożądane dla mężczyzn.

Analiza danych klepsydrowych modelek Playboya i uczestniczek Miss America wykazała, że większość tych kobiet ma wskaźnik WHR wynoszący 0,7 lub mniej.

Ogólnie rzecz biorąc, zakres od 0,67 do 1,18 u kobiet jest najbardziej atrakcyjny dla mężczyzn, co oznacza, że mężczyźni nie gustują w zbyt wąskich biodrach.

W badaniu przeprowadzonym w Kalifornii kobiety z większymi biodrami wypadły też lepiej w testach inteligencji, podobnie jak ich dzieci.

 

2. Długie nogi u kobiet, krótsze u mężczyzn

 

Długość nóg była różnie postrzegana u różnych płci. Podczas gdy mężczyźni wolą kobiety z długimi nogami, kobiety wolą mężczyzn z nogami krótszymi. Krótsze nogi u mężczyzn sprawiają, że wyglądają na bardziej umięśnione. Ponadto kobiety bardzo sobie cenią szerokie ramiona, uważając je za atrakcyjne u mężczyzn.

 

3. Kształt twarzy

 

Kobiety lubią mężczyzn o silnych szczękach, chociaż nie wiadomo, dlaczego tak jest. Kobiety z mniejszymi brwiami i małymi podbródkami oraz z dużymi oczami są postrzegane jako bardziej płodne.

 

4. Blizny na twarzy (lub ich brak)

 

Blizny na twarzy na mężczyznach są uważane za atrakcyjne, o ile jest to właściwy rodzaj blizny, najlepiej taka, która wygląda, jakby została zadana w bójce. Ale zwiększa to atrakcyjność mężczyzny w przypadku krótkotrwałego związku. W przypadku długotrwałych związków mężczyźni bez blizn są postrzegani jako bardziej opiekuńczy.

 

5. „Seksowny” głos

 

Niższy głos u mężczyzn wiąże się z większą ilością testosteronu, podczas gdy wyższy głos u kobiet jest postrzegany jako bardziej stereotypowo „kobiecy”. Kobiety uważały niskie głosy za atrakcyjne u mężczyzn. Nawet jeśli nie widziały osoby, wydawały im się one pociągające tylko z powodu jej głosu. Stwierdzono też, że kobiety bardziej reagują na głos wtedy, gdy tylko słuchają, a nie widzą danego mężczyzny.

 

6. Podobieństwo

 

W przeszłości większość ludzi zawierała małżeństwa z osobami z tej samej klasy i w pewnym sensie to przetrwało do dziś. Wolimy rzeczy, które są nam znane, głównie dlatego, że sprawiają, że czujemy się komfortowo. Uważamy również, że jest korzystne dla przyszłych dzieci.

 

7. Zachowania altruistyczne

 

Dobre serce jest mile widziane i brane pod uwagę przez obie strony.

 

8. Symetria

 

Oczywiście nikt nie jest idealnie symetryczny, ponieważ nie jesteśmy doskonali, ale okazuje się, że im więcej symetrii, tym bardziej człowiek jest atrakcyjny. Co ciekawe, badania wykazały, że im niższy poziom stresu oksydacyjnego danej osoby, tym większa jest jej symetria, ponieważ stres oksydacyjny ma na to wpływ.

Badania wykazały też, że mężczyźni, którzy zostali ocenieni przez kobiety jako atrakcyjni, mieli znacznie niższy poziom stresu oksydacyjnego.

 

9. Bycie interesującym

 

Niektórzy ludzie są postrzegani jako „nudni”. Nasze mózgi mają krótkie okresy uwagi, więc jeśli coś lub ktoś nas nudzi, to naturalne, że nie chcemy spędzać czasu z osobami, które nam się wydają nużące i zamęczają swoimi opowieściami. Bycie interesującym jest jednak względne.

 

10. Wierność

 

Jedną z najbardziej pożądanych cech zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, jest wierność. Wierność i niezawodność są bardzo ważne zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, wraz z dobrym rodzicielstwem i oddaniem.


źródła: https://www.independent.co.uk/news/science/scientific-rules-attraction-2115495.html

https://www.livescience.com/7023-rules-attraction-game-love.html

https://www.psychologytoday.com/us/blog/dating-and-mating/201604/is-sexy-voice-more-attractive-pretty-face

 

Tagi:

uroda ,  atrakcyjność , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
Reklama: