Partner: Logo KobietaXL.pl

Serce.

Badania wykonane przez New York University’s Lagone Medical Center wykazały, że zarówno kobiety jak i mężczyźni będący w związku małżeńskim są mniej narażeni na choroby serca. Ryzyko wystąpienia u nich chorób związanych z układem krążenia jest mniejsze o 5% od osób nie będących w związku. Warto jednak zaznaczyć, że nawet naukowcy nie są do końca pewni wyników - być może wynika to ze wsparcia emocjonalnego jakie otrzymują żonaci mężczyźni i zamężne kobiety, ale te informacje nie są potwierdzone. 

To jednak nie koniec. Nie każde małżeństwo wpływa korzystnie na stan naszego zdrowia. Jeśli twoje małżeństwo ma problemy, jesteś narażona na liczne choroby układu sercowo-naczyniowego, więc nie chodzi o to czy jesteś mężatką, chodzi o to jakiej jakości jest twoje małżeństwo.

Zdrowie psychiczne.

Według Robin Simon, profesor socjologii na Wake Forest University, osoby będące przez długi czas w związku małżeńskim cieszą się lepszym zdrowiem psychicznym. Zdaniem Simon zamężne kobiety znacznie rzadziej cierpią na depresję i są znacznie mniej narażona na nadużywanie substancji psychoaktywnych, mają wyższą samoocenę i są mniej nerwowe, a jednak profesor podkreśla również, że singielki są bardziej romantyczne, przeżywają mniej "dramatów" i rzadziej cierpią na bóle głowy.

Otyłość.

Zamężne kobiety znacznie częściej i szybciej przybierają na wadze, nadwaga występuje u nich o 25% częściej. Osoby nie będące w związku chcą pozostać w formie na dłużej dlatego są znacznie bardziej aktywne fizycznie i bardziej dbają o zdrowy tryb życia. 

Długowieczność.

Według artykułu, kobiety będące w związkach małżeńskich żyją dłużej niż singielki. Są mniej skłonne do popełniania samobójstw, częściej chodzą do lekarza i kontrolują swoje zdrowie, piją również mniej alkoholu i spożywają mniejsze ilości leków. Podobno małżonkowie znacznie szybciej wracają do zdrowia po przebytych chorobach czy operacjach. 

 

Ale czytajcie koniecznie Czy można być szczęśliwym singlem?

 

Źródło: http://www.medicaldaily.com/married-vs-single-what-science-says-better-your-health-327878

Tagi:

związek ,  psychologia ,  singiel ,  jak być singielką , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót