Partner: Logo KobietaXL.pl

Dr Judi Orloff, psychiatra i profesor psychiatrii na UCLA (University of California, Los Angeles) w Stanach Zjednoczonych, od lat zajmuje się toksycznymi ludźmi - wampirami, które zjadają naszą energię. Nie wiesz, czy masz takich wokół siebie? Twoja podświadomość ostrzega cie i wysyła sygnały. Oto lista symptomów, które mogą się pojawiać, kiedy są blisko ciebie:

 

- nagłe mdłości

 

- nieuzasadniony niczym ból brzucha

 

-pulsujący ból głowy

 

- poczucie winy bez wyraźnego powodu

 

- ból w klatce piersiowej albo w szyi

 

- intuicyjne poczucie dyskomfortu.

 

 

Jeśli masz przynajmniej dwa z tych objawów, możesz mieć pewność, że masz do czynienia z energetycznym wampirem. To może być każdy. Twoi rodzice, przyjaciółka, szef, a nawet partner.

 

Nie musisz mieć takich ludzi wokół siebie. Pamiętaj, że to twoje życie i tylko od ciebie zależy, co z nim zrobisz. Niestety, rozmowy z toksycznymi ludźmi często nie przynoszą żadnych efektów, choć nie należy ich unikać. Pamiętaj też, że nikogo nie jesteś w stanie zmienić, jeśli ta osoba nie odczuwa zmiany.

 

Oczywiście, najłatwiej jest pozbyć się toksycznych znajomych. Zdecydowanie trudniej zmienić pracę, rozstać się z partnerem czy zerwać kontakty z toksycznym ojcem lub matką. Są jednak sytuacje, które mogą wymagać drastycznego cięcia.

 

Toksyczne związki w jakiejkolwiek formule wyniszczają psychicznie. Dlatego każdy z nas ma prawo, by ograniczać je do minimum, a najlepiej gdy uda nam się je zerwać. Jeśli masz z tego powodu wyrzuty sumienia to również oznaka tego, że najprawdopodobniej jesteś ofiarą manipulacji, bo toksyczni ludzie doskonale to umieją robić. Szczególnie jest to widoczne, gdy dotyczy matek i ich relacji z córkami. A część matek potrafi bezwzględnie uzależniać od siebie córki.

 

- Wiele córek myśli, że tak powinny żyć, taki ich los kobiecy. Warto się jednak zbuntować, choć to ciężka praca nad sobą, musiałyby poddać się jakiejś formie terapii, namówić na wspólną terapię matkę, co niestety, jest praktycznie niemożliwe, należałoby się więc odseparować od rodzicielki. Nie mówię o ucieczce, ale o mądrym dystansie, a nie odrzuceniu relacji. Trzeba by matce postawić granice, nie być na każde skinienie, postawić siebie na pierwszym miejscu. To jest możliwe, ale dla wielu nieosiągalne – mówi psycholog Janusz Koczberski.

 

Dlatego pamiętajcie – nie musicie tkwić w toksycznych relacjach. Macie prawo eliminować ludzi, którzy wysysają waszą energię, ze swojego życia. Warto im jednak powiedzieć o powodach swojego zachowania.

 

 

Tagi:

toksyczny związek ,  toksyczni ludzie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
Reklama: