Partner: Logo KobietaXL.pl

Żaden związek nie jest usłany różami, codzienne kłopoty, zmęczenie powodują, że ludzie często od siebie się oddalają. Często też namiętność, która towarzyszyła początkom związku znika, a zostaje tylko nuda i rozżalenie.

 

Co można zrobić w takich chwilach? Można iść wspólnie do terapeuty i próbować ratować związek. Można też spróbować odkryć samemu, co się stało z dawną namiętnością. Oto lista najczęściej występujących problemów, które zabijają życie seksualne.

 

Brak czasu

Klasyk. Obowiązki, rutyna, dzieci, praca, gotowanie, zmęczenie, a nawet wypoczynek mogą zabierać czas poświęcony na seks. Z tego powodu wielu psychologów radzi, że choć może na pozór brzmi to niedorzecznie, warto ustalić na przykład dni w tygodniu przeznaczone na seks

 

Nuda

Badanie z 2017 r. opublikowane w magazynie „BMJ Open” sugeruje, że seks może się znudzić, nawet wówczas gdy relacje w związku są dobre lub bardzo dobre. Dlatego ważne jest, aby wprowadzić odrobinę pikanterii do życia seksualnego, rozmawiając o fantazjach, używając różnych gadżetów.

 

Różne potrzeby seksualne

Z reguły, choć nie zawsze, więcej seksu chcą mężczyźni. Jedna strona czuje się wówczas przymuszana, druga odrzucana. Potrzebna jest szczera rozmowa na ten temat.

 

Brak seksu

Około 20% małżeństw potrafi nie współżyć ze sobą nawet przez rok. Nie zawsze wynika to z braku zainteresowania partnerem, czasami wynika z niskiej samooceny jednego partnera i warto wtedy problem leczyć.

 

 

 

Kłótnie

Nawet najdrobniejsze problemy (zapomniał kupić, wyszorować lub zapłacić rachunek) mogą zabić relacje. I choć są osoby, które lubią rozwiązywać problemy w łóżku, są i takie, które nie wyobrażają sobie seksu po kłótni. Warto więc zwracać uwagę na to, w jaki sposób dyskutujemy, na ile obrażamy partnera, chowamy w sobie urazę. To też temat do dyskusji.

 

Kto pierwszy ma zacząć

Bywa, że jedna strona zawsze inicjuje seks i jest już zmęczona swoją rolą, szczególnie, jeśli często jej się odmawia. Dlatego warto, by i druga strona robiła czasami pierwszy krok, aby takie problemy nie wystąpiły.

 

Najważniejsze jest jednak pamiętanie o tym, że dobre relacje seksualne mają związek z codziennymi relacjami. Inne oznaki uczucia, takie jak pieszczoty, pocałunki lub uściski, są równie ważne i to one otwierają drzwi do sypialni.

źródło https://www.elconfidencial.com/alma-corazon-vida/2020-06-10/problemas-sexuales-matrimonio-terapeutas_2628700/

Tagi:

seks ,  związek , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót