Partner: Logo KobietaXL.pl

Nie oznacza to wcale, że będąc w związku z taki mężczyzną, powinnaś natychmiast go opuścić. Ale ważne jest, aby odkryć takie zachowania na czas, aby móc wspólnie rozwiązać problem. A oto lista zachowań, która powinna skłonić cię do refleksji:

 

1. Obwinianie innych za własne błędy

Ludzie, którym brakuje pewności siebie, muszą winić innych za swoje problemy. Robiąc to, mają fałszywe poczucie bezpieczeństwa, ponieważ wydaje im się, że w ten sposób nie muszą ponosić odpowiedzialności za to, co robią.

Niestety, u niektórych osób takie zachowanie może to być bardzo toksyczne dla bliskich. Najważniejsze, aby nie dać sobą manipulować i uświadamiać partnera, że błąd leży po jego stronie.

 

2. Konkurowanie z innymi

Niepewni siebie mężczyźni cały czas konkurują z innymi. Potrzebują potwierdzenia i wykazania, że mogą być lepsi od innych. Bywa to szalenie irytując, bo zawsze chcą udowodnić swoją racje. Uwielbiają dyskutować na różne tematy, a kiedy okazuje się, że nie mają racji, bywają agresywni, potrafią obrażać innych.

 

3. Szukanie potwierdzenia własnej wartości

Niepewni siebie mężczyźni uwielbiają komplementy, starają się pokazać, jacy są wspaniali i prowokują innych do tego, by by udzielać im pochwały. Jeśli twój partner stale powtarza, że „gdyby nie on, to...”, uważaj. Zapewne brak mu dobrej samooceny.

 

4. Manipulowanie emocjami innych

Mężczyźni, którym brak pewności siebie, uwielbiają to robić. Lubią sprawiać, by inni wątpili w swoje odczucia, tak jak oni wątpią w swoje. Tak więc romantyczny wieczór może nagle stać się dramatem, ponieważ twój partner nagle zechce, abyś poczuła się grosza od niego. Co gorsza, nigdy nie wiesz, kiedy spodziewać się ciosu z jego strony, bo tego typu rozmowy z reguły nie mają konkretnej przyczyny. On zwyczajnie lubi wpędzać cię w poczucie winy.

 

Trzeba jednak zrozumieć, że osoby niepewne siebie nie robią tego wszystkiego celowo. Dobrze jest pomóc im rozpoznać problem i razem szukać pomocy. Jeśli jednak nie zechcą podjąć próby zmiany zachowania, warto pomyśleć o rozstaniu. Toksyczny związek niestety niszczy.


https://www.wemystic.com/es/los-juegos-mentales-de-los-hombres-inseguros/

Tagi:

toksyczny związek ,  związek ,  facet ,  mężczyzna ,  partner , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
Reklama: